» Kvedariškio Švč. Dievo Motinos ėmimo į dangų sentikių cerkvė

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Kvedariškio Švč. Dievo Motinos ėmimo į dangų sentikių cerkvė
Kvedariškio Švč. Dievo Motinos ėmimo į dangų sentikių cerkvė © Wikipedia

Tai veikiantys sentikių Fiodoriškio bendruomenės (Федоришкская община) maldos namai Kvedariškyje, Papilio seniūnioje, Biržų rajone, 0.4 km į pietus nuo kelio 123 Biržai–Pandėlys–Rokiškis. Kvedariškis – rusų sentikių bendruomenės kaimas, kažkada vadintas Fiodoriškiu.

Medinė cerkvė yra lakoniškų formų, statyta XIX a. pab, jos siluetas primena įprasto gyvenamojo namo tūrį. Pastatas stačiakampio plano su siauresniu prieangiu, bebokštis, dengtas dvišlaičiu stogu. Pagrindinis fasadas yra vakarų pusėje, be langų, su vienvėrėmis durimis atsikišusiame dvišlaičiame priengyje.

Virš jo stogelio ir stogo kraigo iškilę metaliniai kryžiai. Galinis rytų fasadas taip pat aklinas, užsibaigiantis trikampiu skydu. Abu šoniniai fasadai turi po du stačiakampius langus su profiliuotais apvadais. Viduje salės lubos lygios, palaikomos skersinių sijų

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Biržų rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Upės g. 12, Kvedariškis, Papilio sen., Biržų r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Eilėraščiai apie Lietuvą..... Yra šalis, kur upės teka.. Linksmai tarp girių ūžiančių. Ir meiliai tarpu savęs šneka.. Prie giesmininkų vėversių. Ten prakaitas aplieja žmones.. Prie vasaros darbų sunkių..
Faktai apie džinsus..... Ar žinote, kad klasikinė džinsų spalva – tamsiai mėlyna indigo spalva.Indigas – tai vienas seniausių žinomų istorijoje dažas, išgaunamas iš indigo medžio lapų.
Aukščiausia karuselė pasaulyje..... Didžiausias Švedijos atrakcionų parkas Gröna Lund, esantis Stokholme, 2013-aisiais metais, savo 130-ojo jubiliejaus proga nudžiugino savo lankytojus - atidarė naują atrakcioną Eclipse