» Kvedariškio Švč. Dievo Motinos ėmimo į dangų sentikių cerkvė

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Kvedariškio Švč. Dievo Motinos ėmimo į dangų sentikių cerkvė
Kvedariškio Švč. Dievo Motinos ėmimo į dangų sentikių cerkvė © Wikipedia

Tai veikiantys sentikių Fiodoriškio bendruomenės (Федоришкская община) maldos namai Kvedariškyje, Papilio seniūnioje, Biržų rajone, 0.4 km į pietus nuo kelio 123 Biržai–Pandėlys–Rokiškis. Kvedariškis – rusų sentikių bendruomenės kaimas, kažkada vadintas Fiodoriškiu.

Medinė cerkvė yra lakoniškų formų, statyta XIX a. pab, jos siluetas primena įprasto gyvenamojo namo tūrį. Pastatas stačiakampio plano su siauresniu prieangiu, bebokštis, dengtas dvišlaičiu stogu. Pagrindinis fasadas yra vakarų pusėje, be langų, su vienvėrėmis durimis atsikišusiame dvišlaičiame priengyje.

Virš jo stogelio ir stogo kraigo iškilę metaliniai kryžiai. Galinis rytų fasadas taip pat aklinas, užsibaigiantis trikampiu skydu. Abu šoniniai fasadai turi po du stačiakampius langus su profiliuotais apvadais. Viduje salės lubos lygios, palaikomos skersinių sijų

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Biržų rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Upės g. 12, Kvedariškis, Papilio sen., Biržų r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Justinas Marcinkevičius..... tai Lietuvos poetas, dramaturgas, vertėjas, aktyvus visuomenės veikėjas (1930-03-10 / 2011-02-16)
Doug Landis menas..... Doug Landis - menininkas, nors po avarijos yra paralyžiuotas nuo kaklo žemyn, bet piešia nuostabius paveikslus ir juos piešia, ne bet kaip, o pieštuką laikydamas burnoje
Modernios bažnyčios Lietuvoje..... arba tiesiog minimalistinės bažnyčios Lietuvoje