» Kurmaičių Šv. Mato Apaštalo kaimo kapinių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Kurmaičių Šv. Mato Apaštalo kaimo kapinių koplyčiaTai koplyčia stovinti Joniškio rajone, Kepalių seniūnijoje, Kurmaičių kaime. Koplyčia stūkso šiauriniame kaimo pakraštyje, prie kelio 1605 Kepaliai–Gasčiūnai–Meškuičiai  esančiose senosiose kapinėse, 4,2 km į šiaurės rytus nuo Gasčiūnų.

Kurmaičių koplyčia, manoma, buvo pastatyta 1799 m. Ji yra įtraukta į Joniškio rajono „Piligrimų kelio“ maršrutą. Šalia įrengtas informacinis stendas.

1995-01-31 įrašyta į LR Kultūros vertybių registrą. Kadangi tai - valstybės saugomas objektas, yra atlikti jo istoriniai-meniniai tyrimai.

Koplyčia lietuvių liaudies architektūros, originali tuo, kad jos stogas yra keturšlaitis, lyg didelės pirkios. Ant kraigo centro uždėtas aštuoniasienis bokštelis su kūginiu stogeliu ir kryžiumi. Koplyčia yra stačiakampio plano su trisiene apside ir prie jos prišlieta zakristija. Interjere išlikęs saikingo dekoro medinis altorius, baliustrada, sakykla, pagrindinės įėjimo durys su kalvio darbo apkaustais, kryžiai. 2004 m. restauruotas unikalus koplyčios altorius.

Vyskupija: Šiaulių vyskupija.
Dekanatas: Joniškio dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Joniškio rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Linksmėnai 7, Kepalių sen., Joniškio r. sav.
Koplyčią supa Kurmaičių kaimo kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kalėdiniai, naujametiniai e-atvirukai..... papildyta naujais e-atvirukais skirtais kalėdoms ir 2019-iems naujiems. Nudžiugink smulkmenėle draugus, artimiuosius, mylimuosius, bendradarbius, kaimynus ir šiaip mielus žmogeliukus :)
Faktai apie faktus biblijoje..... Žmogus, kurio plaukai svėrė apie 3 kg, kai juos kartą per metus nukirpdavo - 2 Sam.14,26
Kaip supakuoti, suvynioti dovanas?..... idėjos, kaip tą padaryt paprastai, greitai ir gražiai ir aišku be didelių išlaidų..