» Kuprių Šv. Stanislovo koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Kuprių Šv. Stanislovo koplyčiaTai kapinių koplyčia, esanti Kupriuose, Biržų rajone, 5 km į vakarus nuo Vabalninko, netoli kelio 1316 Kučgalys–Kupreliškis–Lamokai. Koplyčią supa veikiančios kaimo kapinės.

Priklauso Vabalninko Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijai, įtraukta į turistinį maršrutą - Biržų krašto medinės bažnyčios ir koplyčios. Vyksta tradiciniai Šv. Stanislovo atlaidai. 2014 m. atliktas koplyčios remontas.

Kuprių Šv. Stanislovo koplyčia pastatyta vietos gyventojų 1746 m. Anksčiau buvo priimta mirusįjį atlydėti į koplytėlę ir palikti vieną. Artimieji namuose ruošdavosi laidotuvėms. Laidojimo tradicijos ilgainiui pasikeitė. Mirusieji šarvojami bendruomenės, laidojimo namuose. Bet kartais pageidaujama, kad velionio karstas dar būtų įnešamas į koplytėlę. Aukojamos gedulingos Mišios. Jaunavedžiams Kuprių Šv. Stanislovo koplytėlėje kunigai teikia Santuokos sakramentą. Pirmoji iškilminga ceremonija vyko 2010 m.

Vyskupija: Panevėžio vyskupija.
Dekanatas: Biržų dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Biržų rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Kupriai 1, Vabalninko sen., Biržų r. sav.
Koplyčią supa Kup­rių kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Standartiniai vokų formatai..Kartais norint patiems pasidaryti voką, iškyla klausimas o kokie būna standartiniai vokų formatai, tad...
E-atvirukai Joninių proga..... jei tavo pažįstamų rate yra Jonas, Janina, Janė... tai tau, tiesiog būtina čia dirstelt
Cicerono, tikslūs pastebėjimai ..CICERONAS - Romos valstybės veikejas ir filosofas, ir mintys kurios buvo užrašytos prieš 2000 metų..