» Kulvos Daunoravičių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Kulvos Daunoravičių koplyčiaTai mauzoliejinė koplyčia su Daunoravičių šeimos kapaviete. Koplyčia stovi Kulvoje, Jonavos rajone, Kulvos bažnyčios šventoriuje, šalia pagrindinės Kauno gatvės, kelio 232  Vilijampolė–Žeimiai–Šėta.

Koplyčia su laidojimo rūsiu. Pastatyta ant masyvaus akmenų pamato, priekiniu fasadu atgręžta į senosios bažnyčios varpinę. Virš įėjimo durų išlikęs autentiškas įrašas Grób Downarowiczów (Daunoravičių kapas).

Statinio tūris – kompaktinis, stačiakampio plano, vieno aukšto, su dvišlaičiu stogu, padengtu lygios skardos lakštais ir įtaisytu kryželiu. Langų angos arkinės, jų sąramos – plytų mūro pleištinės. Fasadų apdaila ir puošyba – geltonos ir raudonos spalvos plytų mūras, skaldyto akmens plokštumos, rizalitai, profiliuoti karnizai. Abiejuose frontonuose įrengtos rozetės. Galinis fasadas aklinas.

Statinio vidinė apdaila sutvarkyta: tvarkingos keraminių plytelių grindys, sieninė tapyba. Grindyse įrengta anga patekti į rūsį, ji padengta kitos spalvos plytelėmis. Ant skirtingų sienų pakabintos 6 juodo granito lentos su palaidotų šeimos narių, manoma, Przyjaciel herbo savininkų, vardais ir datomis.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Jonavos rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Kulva [2]
Adresas: Kauno g. 5, 55350 Kulva, Kulvos sen., Jonavos r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Eilėraščiai apie meilę..... Tu esi kaip saulė, Danguje šviesi. Aš tave mylėsiu, Kad ir kur esi...
Kryžiažodžiai..... pasirodo moksliškai įrodyta, kad kryžiažodžių sprendimas duoda didelę naudą savijautai bei proto aiškumui, tad.. pamankštiname smegenėles :))
Liaudiškas folkloras apie Algimantą Čekuolį..... Ar žinote, kad Čekuolis niekada nenusiima akinių (net miegodamas), nes bet kuriuo paros metu, užuodęs kokią nors naujieną, turi būti pasirengęs žaibiškai ją perskaityti, kol to nepadarė kas nors k