» Kūlupėnų Šv. Motiejaus bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Kūlupėnų Šv. Motiejaus bažnyčiaTai 2014 metais pastatyta bažnyčia Kūlupėnuose (Kretingos raj.). Atidaryta ir pašventinta Verbų sekmadienį 2014 m. balandžio 6 d. po 8 metus trukusių statybos darbų vietos bendruomenės pastangomis. Bažnyčia stovi priešais Kūlupėnų seniūniją. Kūlupėnų šv. Motiejaus parapija priklauso Palangos dekanatui.

Iki 1996 metų Kūlupėnai buvo Kartenos parapijos filija, aptarnaujama Kartenos klebono. 1996 m. aptarnavimas pavestas Kalnalio klebonui Egidijui Jurgelevičiui. Jo dėka 1997 m. kovo 3 d. LR Teisingumo ministerijoje Kūlupėnų parapija įregistruota religine bendruomene, sutvarkyti visi žemės sklypo, kurį bažnyčios statybai padovanojo kūlupėniškės Darata ir Jadvyga Drakšienės, įregistravimo dokumentai, padarytas žemės sklypo detalusis planas.

2006 m. liepos 17 d. pradėta bažnyčios pamatų statyba. Bažnyčios kertinis akmuo rugpjūčio 12 d. iškilmingai pašventintas Telšių vyskupo Jono Borutos.

Bažnyčios pastatas simetriškas, su vitražiniais langais. Jos talpa – 96 sėdimos vietos, dar 40 vietų balkone. Bendras plotas apie 300 kv. m: ilgis – 24 m, plotis – 12 m. Šventovės frontonas – akmeninis. Architektui L. Mardosui mintis kurti akmeninį frontoną kilo nuo vietovės pavadinimo ir žemaitiško žodžio „kūlis“ (akmuo). Šalia bažnyčios suprojektuota varpinė, kurią su bažnyčia turėtų sujungti akmeninė arka.

Vyskupija: Telšių vyskupija.
Dekanatas: Palangos dekanatas.
Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Kretingos rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Mokyklos g. 2A, Kūlupėnai, Kūlupėnų sen., Kretingos r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

“Oculus” - arčiau realybės..Los Andželas (Los Angeles) – virtuali realybė yra beveik čia pat, nors jos pirmasis įsikūnijimas turi trumpą baterijos veikimo laiką, vaizdus, kurie ne visiškai seka akies judesius ir yra linkę sukelt
Šokis salsa..... Geras padažas pagardina bet kokį patiekalą, o salsa ir yra tas ypatingas mišinys, kuriame susijungia kubietiškas temperamentas, ispaniškas karštis ir afrikietiškas laisvės pojūtis, užliejantis sav
Faktai apie ateivius..... Ar žinote, kad terminas "neatpažintas skraidantis objektas" pirmą kartą paminėtas viename JAV oro pajėgų pranešime, kuris buvo pateiktas treji metai po to, kai 1947-ųjų birželį Vašingtono valstijo