» Kudirkos Naumiesčio katalikų koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Kudirkos Naumiesčio katalikų koplyčiaTai kapinių koplyčia, esanti Kudirkos Naumiestyje, Šakių rajone. Buvusi Šv. Kryžiaus Atradimo parapijos koplyčia, šiuo metu – viena iš lankytinų vietų Kudirkos Naumiesčio seniūnijoje.

Nuo sovietmečio koplyčia nėra naudojama pagal paskirtį, joje nelikę bažnytinės paskirties turto. Medinė koplyčia stūkso Meištų kapinių vidurinėje dalyje, prie centrinio tako.

Netoli statinio, pietvakarių pusėje yra lietuvių tautos varpininko Vinco Kudirkos kapas, o priešais pagrindinį fasadą – buvusių vietos kunigų kapavietės.

Koplyčia pastatyta apie 1900 m. vietos katalikų bendruomenės reikmėms, kai tuo metu miestelyje gyveno apie 4,5 tūkst. žmonių (iš jų apie 1 tūkst. lietuvių).

Antrojo pasaulinio karo metu, 1944 m. gaisrui nuniokojus Kudirkos Naumiesčio Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčią, tapo neįmanoma joje vykdyti bažnytinės veiklos. Šiam tikslui pasitarnavo netoliese stovinti parapijos kapinių koplyčia. Kol bažnyčioje vyko atstatymo darbai, apie 12 metų koplyčioje buvo atliekamos visos bažnytinės apeigos, apylinkėje skambėjo jos varpas. Pradėjus veikti atstatytai miestelio bažnyčiai, koplyčios poreikis sumenko, ji sovietmečiu išgrobstyta, ėmė nykti, kol galiausiai buvo paversta sandėliu.

Regionas: Suvalkija. Maldos namai Suvalkijoje
Savivaldybė: Šakių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Kudirkos Naumiestis [4]
Adresas: P. Mašioto g. 63, Kudirkos Naumiestis, Kudirkos Naumiesčio sen., Šakių r. sav.
NEveikianti
Koplyčią supa Kudirkos Naumiesčio katalikų kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Menas iš arbūzų..... Dauguma arbūzus valgo, o štai menininkai, iš arbūzo dar ir kuria nuostabias figūras, tikrus meno kūrinius... įspūdinga :)
Kaip parašyti eta raidę (ženklą)?..... ar žinote, kaip, esant tik lietuviškai klaviatūrai, parašyti taip vadinamą raidę arba ženklą eta (@) arba tiesiog klaviatūros ypatumai ir ne tik
Raudondvario eglutė ir kalėdinės dekoracijos 2017..... pagrindinė Kauno rajono Kalėdų eglutė bei kalėdinės dekoracijos, stovėjusios 2017-aisiais metais Raudondvario dvaro kieme