» Kučiūnų Šv. Kazimiero bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Kučiūnų Šv. Kazimiero bažnyčia
Kučiūnų Šv. Kazimiero bažnyčia © vietoves.lt

Tai bažnyčia stovinti Kučiūnų kaime, 12 km į pietus nuo Lazdijų, netoli valstybinės sienos su Lenkija. Bažnyčia šiuolaikinių formų, architektas Algimantas Mikėnas.

Kučiūnų kaimas priklausė Beržininkų (dab. Berznykas, lenk. Berżniki) parapijai. Kadangi lenkų tikintieji neleisdavo Beržininko bažnyčioje lietuviškai giedoti ir kėlė riaušes, tai 1907 m. lietuviams įsteigta Kučiūnų parapija. Gauti oficialų valdžios leidimą naujai parapijai įkurti būtų prireikę daug laiko, todėl 1907 m. per du mėnesius pastatyta laikina maldykla – daržinė. Kadangi vyskupijos valdytojas leido „daržinėje" laikyti pamaldas, tai ir civilinė valdžia tam neprieštaravo. Parapiją steigė ir bažnyčios statybai vadovavo kunigas Juozas Galeckas.

1991 m. statyba atnaujinta ir 1996 m. rugsėjo 22 d. nauja bažnyčia buvo pašventinta, o jos statytojui R. Žukauskui suteiktas Vilkaviškio vyskupijos garbės kanauninko vardas. Senoji laikina medinė bažnyčia nugriauta, jos vieta pažymėta paminkliniu akmeniu.

1939 m. birželio 24 d. pašventinti būsimos mūrinės bažnyčios pamatai, išmūrijus iki langų prasidėjo Antrasis pasaulinis karas, o vėliau tęsti statybas nebeleista.

Vyskupija: Vilkaviškio vyskupija.
Dekanatas: Lazdijų dekanatas.
Regionas: Dzūkija. Maldos namai Dzūkijoje
Savivaldybė: Lazdijų rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Ežerų g. 1, Kučiūnai, 67371 Lazdijų r.
Tel: (318) 4 34 16

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais – 10 val. (atlaidų metu 10, 12 val.)
Šiokiadieniais – gegužės, birželio spalio mėnesiais 18 val., kitais mėnesiais pagal susitarimą.
Šeštadieniais – gegužės, birželio spalio mėnesiais 18 val., kitais mėnesiais pagal susitarimą.
Išpažintys klausomos prieš šv. Mišias.
Švč. Sakramento adoracija – pirmaisiais mėnesio sekmadieniais po šv. Mišių, atlaidų metu.
Gegužinės pamaldos – po šv. Mišių.
Birželinės pamaldos – po šv. Mišių.
Rožinio malda – spalio mėn. prieš šv. Mišias.

ATLAIDAI:
Šv. Kazimiero – kovo 4 d. (keliama į artimiausią sekmadienį),
Šv. Jono Krikštytojo Gimimo – birželio 24 d. (keliama į artimiausią sekmadienį).


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Faktai apie moteris..... Ar žinote, kad paprašius parodyti rankas, vyrai sąžiningai ištiesia delnus. Moterys ištiesia rankas delnais žemyn tikriausiai tam, kad pademonstruotų nepriekaištingą manikiurą ir žiedus su brilian
Lietuvos jūrų muziejaus akvariumas..... Lietuvos jūrų muziejaus akvariumas įkurtas istoriniame pastate – Nerijos forte arba dar vadinam Kopgalio tvirtovėje, Kuršių nerijos smaigalyje. Muziejus ir akvariumas forte atidarytas 1979 metais
Faktai apie japonus..... Ar žinote, kad gaminimui Japonai naudoja daug žuvies, jautienos, kiaulienos , įvairių jūros gėrybių.Dažnaisuiai patiekalai būna pakankamai aštrūs, kvapnūs ir su daug sojų padažo