» Kryžių kalno koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Kryžių kalno koplyčiaTai koplyčia, esanti prie Kryžių kalno, Jurgaičių kaime, Šiaulių rajone. Pastatyta 1993 m. laukiant čia atvykstančio popiežiaus Jono Pauliaus II (1920–2005).

Kryžių kalno koplyčia yra kultūros paveldo objektas, 2011-12-22 įtrauktas į LR Kultūros vertybių registrą. Pasaulyje įprasta, kad popiežiaus maldos vieta išmontuojama, tačiau Kryžių kalno koplyčia – tai bene vienintelė pasaulyje popiežiaus maldos stotelė, kurioje buvęs laikinasis statinys liko ir net tapo kultūros paveldo vertybe.

Koplyčioje popiežius 1993 m. rugsėjo 7 d. drauge su Lietuvos vyskupais aukojo šv. Mišias, dalyvaujant daugiatūkstantinei (maždaug 100 tūkst.) žmonių miniai. Pamoksle popiežius Jonas Paulius II nuoširdžiai prisipažino ilgai laukęs dienos, kai galės aplankyti šį kalną ir jame apmąstyti Kristaus kryžių, atskleidžiantį, kas yra Dievas ir kas yra žmogus. Prieš šv. Mišias ir po jų popiežius kopė į kalną pasimelsti ir apžiūrėti kryžių.

2011 m. gegužės mėnesį, vos Jonas Paulius II buvo paskelbtas palaimintuoju, Lietuvos vyriausybė skyrė lėšų šiai koplyčiai nugriauti, tačiau atsiradus iniciatyvių žmonių, buvo renkami parašai koplyčiai išsaugoti ir galiausiai procesas buvo sustabdytas. Tais pačiais metais paveldosaugininkai nusprendė koplyčią įvertinti kaip kultūros paveldo objektą

Koplyčia pradėta remontuoti 2014 m. Unikalaus Lietuvos turizmo traukos centre stovinčio objekto rekonstrukcijos darbai, kainavę apie 170 tūkstančių litų, atlikti Šiaulių rajono biudžeto lėšomis.

Rekonstruota popiežiaus koplyčia buvo didžiausia tradicinių Kryžių kalno atlaidų naujiena 2015 m. liepos 26 d. Koplyčios kryžių, altorių ir pultą, prie kurio skaitomas Dievo žodis Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis pašventino atlaidų išvakarėse, o pačią koplyčią – prieš atlaidų šv. Mišias.

Po šv. Mišių arkivyskupas Pedro Lopez Quintana iškilmingai įteikė Šventojo Tėvo palaiminimą koplyčią rekonstravusiam jos autoriui architektui Algimantui Juknai, sugebėjusiam šį statinį išsaugoti nepaisant visokių besikeičiančių nuomonių koplyčios išlikimo klausimu.

Koplyčia kompaktiška, stačiakampio plano, stogo forma – dvišlaitė su rytų ir vakarų pusėse dvišlaičiais stogeliais. Stogo viršūnėse įrengti keturi kalto metalo kryžiai. Koplyčia be sienų, joje dominuoja didelis kryžius.

Vyskupija: Šiaulių vyskupija.
Dekanatas: Šiaulių dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Šiaulių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Domantai 18, Meškuičių sen., Šiaulių r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Craig Alan menas..... Craig Alan - amerikiečių menininkas, gimęs 1971 metais, San Bernardino mieste, Kalifornija. Menininkas išsiskiria savitais originaliais piešiniais - piešinys sukuriamas piešiant
Kalėdinės dekoracijos iš ledų pagaliukų..... įvairių žaisliukų iš ledų pagaliukų rinktinė kolekcija arba tiesiog, rinktinės idėjos kalėdiniams žaisliukams..
Žemaičių krikštas..... Algirdaičių ir Kęstutaičių dinastinės kovos sutapimas su krikščionybės priėmimu neleido didiesiems kunigaigščiams apkrikštyti žemaičių. Nesiryžo to imtis ir Vokiečių ordinas, valdydamas juos XV a.