» Kretingos Šv. Jurgio koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Kretingos Šv. Jurgio koplyčiaTai kapinių koplyčia stovinti Kretingos senųjų kapinių pietinėje dalyje.

Šv. Jurgio koplyčios vietoje iš pradžių stovėjusi nedidelė medinė koplyčia su Švč. Mergelės Marijos skulptūra. Jos vietoje apie 1831–1839 m. parapijiečių lėšomis pastatyta akmenų mūro koplyčia, į kurią perkelta minėta skulptūra bei pastatyti Nukryžiuotojo altorius ir vargonėliai.

1857 m. joje atsirado Šv. Jurgio altorius, perkeltas iš bažnytinių kapinių senosios Šv. Jurgio koplyčios. Tada naujoji koplyčia gavo ir Šv. Jurgio titulą.

1941 m., sudegus Kretingos bažnyčiai, koplyčioje vyko pamaldos. 1944 m. karo metu nukentėjusi koplyčia restauruota buvo tik 1990–1991 metais. Dar 1988 m. lapkričio 1 d. priešais koplyčią buvo atidengtas bene pirmasis atgimusioje Lietuvoje paminklas lietuvių kančioms atminti, kurį projektavo architektas E. Giedrimas.

2005-04-18 įtraukta į Kultūros vertybių registrą.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Kretingos rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Kretinga [5]
Adresas: Vilniaus g. 19A, 97101 Kretinga, Kretingos miesto sen., Kretingos r. sav.
Koplyčią supa Kretingos senosios kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Eilėraščiai apie skaičius..... Aš berniukas trejų metų. Man jau reikia trijų ratų. Mes į Vilnių nuvažiavom, Triratuką Vilniuj gavom...
Faktai apie velykas..... Ar žinote, kaip Velykos vadinamos kitose šalyse: Prancūzijoje – Paques, Ispanijoje – Pascua, Latvijoje – Lieldienas, Čekų – Velikonoce, Vokiečių – Ostern
Kas pasaulyje stipriausia..... SAKOMA: stipriausia geležis, tačiau ją pasirodo gali išlydyti ugnis.. ugnis stipri, bet ją, pasirodo užgesina vanduo..