» Kretingos Šv. Eleuterijaus koplyčia (stačiatikių)

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Kretingos Šv. Eleuterijaus koplyčia (stačiatikių)Tai stačiatikių koplyčia stovinti neveikiančiose Kretingos miesto stačiatikių senosiose kapinėse, pastatyta apie 1905 m. stačiatikių kapinėse. Statybomis rūpinosi Kretingos stačiatikių dvasininkas Nikolajus Vedenskis, kuris vėliau buvo palaidotas šios koplyčios rūsyje.

Pastatas bizantiško stiliaus, tašytų akmens blokelių su plytų mūro kontraforsais ir bizantiškais bokštu ir bokšteliu.

1959 m. koplyčioje atliktas kapitalinis remontas, įregistruota kaip Telšių, Klaipėdos filija, lankė 35 tikintieji.

XX a. pab. keletą dešimtmečių tiek kapinėse, tiek koplyčioje buvo pilamos šiukšlės, girtuokliaujama, deginami laužai. Koplyčia išgrobstyta, išneštos ikonos, žvakidės. Laidojimo rūsys užpiltas statybų atliekomis ir šiukšlėmis. Miesto komunalininkai ne kartą statė grotas, kad koplyčios vidun niekas negalėtų patekti, tačiau tai negelbėjo.

2003 m. liepos mėn. Šv. Eleuterijaus koplyčia restauruota Palangos statybos bendrovės „Parama“. Restauruojant koplyčia nei iš išorės, nei iš vidaus nepakeista. Išliko senieji akmenys, stengtasi išsaugoti netgi juos tvirtinančias siūles.

2003 m. rugpjūčio mėn. Kretingos stačiatikių kapinėse pašventinta restauruota koplyčia. Iškilmėse dalyvavo archimandritas Antonijus, Palangos Iverijos Dievo Motinos cerkvės igumenas Aleksijus, jerėjai Ilja ir Viktoras iš Klaipėdos Visų šventųjų bažnyčios. Tikimasi, kad koplyčia veiks keletą kartų per metus, kai bus aukojamos specialios mirusiesiems skirtos mišios.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Kretingos rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Kretinga [5]
Adresas: Dupulčių skg. 5, Kretinga, Kretingos miesto sen., Kretingos r. sav.
Koplyčią supa Kretingos miesto stačiatikių senosios kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Hirosima ir Nagasakis tragedija!..... Hirosima ir Nagasakis - du Japonijos miestai, žinomi visame pasaulyje. Tik deja, pažymėti ne šlovingais pasiekimais, o mirtimis ir atominės eros pranašais. Po ugnies žybsnio...
Kaip pasisiųti kalėdinę kojinę?..... Kalėdinės kojinės - ne lietuviškas Kalėdų šventės atributas, tačiau Lietuvoje vis labiau prigyjanti tradicija Kūčių vakarą namus papuošti Kalėdinėmis kojinėmis - tai gan miela namų dekoracija..
E-atvirukai Motinos dienos proga..... gražūs e-atvirukai Motinos dienos proga, sakoma negali nuvažiuoti - skambink, negali paskambinti - rašyk :)