» Kretingos Grafų Tiškevičių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Kretingos Grafų Tiškevičių koplyčiaTai neogotikinė Tiškevičių šeimos koplyčia-mauzoliejus stovintis Kretingos parapijos naujosiose (II-osiose senosiose) kapinėse ir kartu su kapinių tvora, rytiniais ir vakariniais vartais sudaro vientisą kompleksą.

1893 m. paskutinis Kretingos savininkas grafas Aleksandras Tiškevičius (1864–1945) ir jo motina grafienė Sofija Tiškevičienė Kretingos parapijos naujosiose kapinėse pastatė neogotikos stiliaus raudonų plytų koplyčią, projektuotą švedų kilmės architekto Karlo Eduardo Strandmano.

Koplyčia dviejų dalių: apačioje rūsys-mauzoliejus, Tiškevičių šeimos nariams laidoti ir virš jo koplyčia.

Koplyčia ištęsto stačiakampio plano, kompaktinio tūrio, vienanavis, su stačiakampe apside ir laidojimo rūsiu: nava su prieangiu iš v. pusės, iš r. pusės – kiek siauresnė, žemesnė už navą presbiterija. Čerpėmis dengto stogo forma – dvišlaitė, presbiterijos – trišlaitė. Pamatai tašytų akmenų, grindys – cementinės mozaikinės. Statyboms buvo naudojamos Kretingos dvaro plytinėje pagamintos plytos bei profiliuotos figūrinės plytos parvežtos iš Rytų Prūsijos – Įsručio.

1975 m. koplyčia perduota Kretingos kraštotyros muziejui, kuris joje saugojo dalį Kraštotyros muziejaus fondų. 1976 m. koplyčią tvarkė Klaipėdos restauratoriai, 2004 m. restauravo Klaipėdos bendrovė „Pamario restauratorius“

1971 m. grafų Tiškevičių koplyčia-mauzoliejus užregistruota vietinės reikšmės architektūros paminklų sąrašuose, 2005 m. paskelbta valstybės saugoma kultūros vertybe. Priklauso kompeksui „Tiškevičių šeimos koplyčios-mauzoliejaus ir kapinių tvoros su vartais kompleksas“.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Kretingos rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Kretinga [5]
Adresas: Vilniaus g. 8A, Kretinga, Kretingos miesto sen., Kretingos r. sav.
NEveikianti
Koplyčią supa Kretingos II-osios senosios kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Vilniaus LRTC apžvalgos aikštelė - Paukščių takas..... tai aukščiausias statinys Lietuvoje - Vilniaus TV bokštas, kurio žiedinėje dalyje įrengtas restoranas - Paukščių takas - su įspūdinga besisukančia apžvalgos aikštele..
Gražūs žodžiai bet kokiai progai..Žydėkite kaip rožės, kvepėkit kaip lelijos, spindėkite kaip žvaigždės, švieskite kaip saulė. Būkite visados laimingi!
1965-ųjų metų poezija..... tai 1965-aisiais metais sukurti eilėraščiai, esantys mūsų archyve.. siūlom paskaityti ir pajusti tų metų kūrybos dvasią :)