» Kretingos Grafų Tiškevičių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Kretingos Grafų Tiškevičių koplyčiaTai neogotikinė Tiškevičių šeimos koplyčia-mauzoliejus stovintis Kretingos parapijos naujosiose (II-osiose senosiose) kapinėse ir kartu su kapinių tvora, rytiniais ir vakariniais vartais sudaro vientisą kompleksą.

1893 m. paskutinis Kretingos savininkas grafas Aleksandras Tiškevičius (1864–1945) ir jo motina grafienė Sofija Tiškevičienė Kretingos parapijos naujosiose kapinėse pastatė neogotikos stiliaus raudonų plytų koplyčią, projektuotą švedų kilmės architekto Karlo Eduardo Strandmano.

Koplyčia dviejų dalių: apačioje rūsys-mauzoliejus, Tiškevičių šeimos nariams laidoti ir virš jo koplyčia.

Koplyčia ištęsto stačiakampio plano, kompaktinio tūrio, vienanavis, su stačiakampe apside ir laidojimo rūsiu: nava su prieangiu iš v. pusės, iš r. pusės – kiek siauresnė, žemesnė už navą presbiterija. Čerpėmis dengto stogo forma – dvišlaitė, presbiterijos – trišlaitė. Pamatai tašytų akmenų, grindys – cementinės mozaikinės. Statyboms buvo naudojamos Kretingos dvaro plytinėje pagamintos plytos bei profiliuotos figūrinės plytos parvežtos iš Rytų Prūsijos – Įsručio.

1975 m. koplyčia perduota Kretingos kraštotyros muziejui, kuris joje saugojo dalį Kraštotyros muziejaus fondų. 1976 m. koplyčią tvarkė Klaipėdos restauratoriai, 2004 m. restauravo Klaipėdos bendrovė „Pamario restauratorius“

1971 m. grafų Tiškevičių koplyčia-mauzoliejus užregistruota vietinės reikšmės architektūros paminklų sąrašuose, 2005 m. paskelbta valstybės saugoma kultūros vertybe. Priklauso kompeksui „Tiškevičių šeimos koplyčios-mauzoliejaus ir kapinių tvoros su vartais kompleksas“.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Kretingos rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Kretinga [5]
Adresas: Vilniaus g. 8A, Kretinga, Kretingos miesto sen., Kretingos r. sav.
NEveikianti
Koplyčią supa Kretingos II-osios senosios kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

FOTO mįslės..... sakoma akys - žmogaus atspindys, tad, atspėk kas slepiasi? ..
Faktai apie kates..... Ar žinote, kad glostant katę, galima sumažinti kraujospūdį.O šių gyvūnėlių murkimas taip teigiamai veikia mūsų psichiką, kad gali nuslopinti netgi stiprų stresą, padėti užmigti.
Eilėraščiai apie lietų..... Lietus plonom stiklinėm kojom, Po visą sodą bėginėja. Lazdyno žalsvos šakos moja, Džiaugsmingai krūpčioja alėja....