» Klaipėdos Švč. Dievo Motinos Dangun ėmimo sentikių cerkvė

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Klaipėdos Švč. Dievo Motinos Dangun ėmimo sentikių cerkvėTai sentikių cerkvė, pastatyta 2013 metais Klaipėdoje, Statybininkų pr. – Minijos g. kampe.

Klaipėdos sentikių religinės bendruomenės senoji cerkvė, taip pat įsikūrusi Statybininkų prospekte, nr. 84, yra perdaryta iš gyvenamojo namo, patalpos mažos, o žmonių į mišias susirenka daug. Per šventes čia atvyksta net apie tūkstantį tikinčiųjų. Dėl vietos stokos jiems tenka buriuotis prieangyje ir kieme. Todėl buvo apsispręsta statyti naują cerkvę.

Cerkvė su pagalbinėmis patalpomis užima apie 600 kvadratinių metrų plotą. Taip pat yra bendruomenės namai su poilsio kambariais, biblioteka, mokymo klasėmis, dvasininko gyvenamosiomis patalpomis. Komplekse numatyta įrengti dvi šarvojimo sales.

Cerkvė pradėta statyti 2010 m. pabaigoje. 2013 m. vasarą iškelti du maždaug po toną sveriantys auksu tviskantys kupolai, kartu su kryžiais, sveriančiais po 200 kg. Naujoji cerkvė atidaryta 2013 m. pabaigoje, pašventinta 2016 m. lapkričio 21 d. – Arkangelo Mykolo dieną.

Bizantiško stiliaus cerkvę suprojektavo architektas Vytenis Mazurkevičius. Patalpų interjerą padėjo kurti ilgametis Jūros šventės vyriausiasis dailininkas Anatolijus Klemencovas. Kupolus ir kryžius gamino rusų meistrai iš Volgodonsko miesto (pietų Rusija). Jie pagaminti iš auksą imituojančios medžiagos. Varpai lieti Lenkijoje. Interjero puošyboje dominuoja ikonostasas (medinė, ikonomis dekoruota cerkvės pertvara, skirianti altorių nuo likusios cerkvės erdvės), apie 100 ikonų. Jis sukurtas visos stačiatikių bendruomenės pastangomis. Daugelis žmonių cerkvei dovanojo namuose protėvių išsaugotas senas ikonas, aukojo pinigus, už kuriuos buvo perkamos kitos.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Klaipėdos miesto savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Klaipėda [15]
Adresas: Statybininkų pr. 51, Klaipėda, Klaipėdos m. sav.
Aukštis: 46 m.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Belaukiant švenčių....... nors ir sakoma, ne dovana svarbiausia, bet dėmesys, tačiau verta šį tą žinoti ir apie dovanas, apie šventes, jų dekoracijas ir aišku .. kaip įpakuoti dovaną? ir pan..
Velykiniai juokeliai, anekdotai..... Atsibunda Petriukas ryte, tėvai išėję jau į darbą. Nueina jis į virtuvę ir randa keptuvėje du keptus kiaušinius. Šalia guli raštelis nuo mamos: "Petriuk, čia tavo" :))
Kalėdinės dekoracijos iš karoliukų..... įvairių žaisliukų iš karoliukų rinktinė kolekcija arba tiesiog, rinktinės idėjos kalėdiniams žaisliukams..