» Klaipėdos Šv. Juozapo Darbininko bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Klaipėdos Šv. Juozapo Darbininko bažnyčia
Klaipėdos Šv. Juozapo Darbininko bažnyčia

Tai katalikų bažnyčia Klaipėdos miesto pietiniame pakraštyje, Varpų mikrorajone, Smiltelės g. 27. 1990 m. kovo 22 d. buvo išskirtas 3 ha žemės sklypas Smiltelės gatvėje naujos bažnyčios statybai. Netrukus, 1990 m. gegužės 1 d. buvo pašventintas kertinis šv. Juozapo Darbininko bažnyčios akmuo ir šv. Mišios imtos aukoti lauke.

Po kelerių dienų, gegužės 10 d. paskelbtas statomos bažnyčios projekto konkursas, bet darbau užsitesė, dėl žemės lyginimo ir nusausinimo darbų.

Kun. Bronislovo Burneikio (1923–1991) rūpesčiu Smiltelės gatvėje pradėta statyti laikina koplyčia, kuri 1990 m. spalio mėnesį statyti baigta ir imta joje melstis. Laikiną šv. Juozapo Darbininko koplyčią 1990 m. lapkričio 11 d. pašventino Telšių vyskupas Antanas Vaičius.

1991 m. pradėti dabartinė mūrinės šv. Juozapo Darbininko bažnyčios darbai. Bažnyčios architektai Saulius Plungė, Valdas Janulis ir Gintaras Čičiurka.

2000 m. didžiųjų švenčių metu (šv. Kalėdų ir šv. Velykų progomis) šv. Mišios pirmą kartą aukotos didžiojoje bažnyčioje. 2003–2004 m. šv. Mišios pradėtos aukoti joje nuolat.
2007 m. sausio 7 d. įkurta Šv. Brunono Kverfurtiečio parapija, kuriai buvo perleista dalis šv. Juozapo parapijos ploto.

2009 m. gegužės mėn. sutvarkyta naujosios bažnyčios aplinka (išasfaltuota aikštelė). 2010 m. rugpjūčio 20 d. bažnyčia pripažinta tinkama naudoti, nors ir neužbaigta. Beveik prieš du dešimtmečius pastatyta bažnyčia dėl lėšų stygiaus sutvarkyta iki galo nebuvo, todėl per ilgą laiką bažnyčios stogas pradėjo leisti vandenį, sienose įsimetė pelėsis, plytos pradėjo skilinėti bei trupėti. 2011 m. buvo tinkuojamos išorės sienos, bažnyčią apjuosė tvorelė. 2012 m. darbai persikėlė į bažnyčios bokštus, kurie buvo tinkuojami dekoratyviniu tinku.

Vyskupija: Telšių vyskupija.
Dekanatas: Klaipėdos dekanatas.
Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Klaipėdos miesto savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Klaipėda [15]
Adresas: Smiltelės g. 27, 94260 Klaipėda, Klaipėdos m. sav.
Tel: (46) 36 19 54

Klaipėdos Šv. Juozapo Darbininko bažnyčia nuotraukose:

Klaipėdos Šv. Juozapo Darbininko bažnyčia  Klaipėdos Šv. Juozapo Darbininko bažnyčia  Klaipėdos Šv. Juozapo Darbininko bažnyčia  Klaipėdos Šv. Juozapo Darbininko bažnyčia  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Raudondvario eglutė ir kalėdinės dekoracijos 2017..... pagrindinė Kauno rajono Kalėdų eglutė bei kalėdinės dekoracijos, stovėjusios 2017-aisiais metais Raudondvario dvaro kieme
FOTO idėjos margučiams..... Velykos be margučių tai kaip vandenynas be vandens argi ne taip? :)) tai pagrindinis velykų akcentas, būtent kiaušinių marginimas (dažymas). Tad, fotoidėjos kiaušinių marginimui..
Faktai apie Senovės Egiptą..... Ar žinote, kad kol dar nebuvo išrasti antibiotikai, ankstyvojoje liaudies medicinoje buvo naudojami maisto pelėsiai arba purvas.Pavyzdžiui, Senovės Egipte infekcijoms gydyti buvo naudojami duonos