» Klaipėdos evangelikų baptistų bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Klaipėdos evangelikų baptistų bažnyčiaTai baptistų bažnyčia Klaipėdoje, Vytauto g. 38. Tai seniausias Europoje iki šiol veikiantis baptistų bažnyčios pastatas, nepaliestas ir didžiojo Klaipėdos gaisro metu.

Klaipėdos evangelikų baptistų bendruomenė įkurta 1841 m. Klaipėdoje gimęs Eduardas Grimas buvo pirmasis bendruomenės vadovas. Klaipėdos baptistų bendruomenę iš pradžių sudarė daugiausiai vokiečiai, nors jau po 10 metų į ją įsijungė ir vietos lietuviai. 1851 m. jau buvo 234 nariai.

1851 m. bendruomenė pasistatė pastatą pamaldoms, pastatą, kuris ir dabar priklauso baptistų bažnyčiai. 1854 m. Dievo Žodį lietuvių kalba pradėjo skelbti Karlas Albrechtas.

Antrojo pasaulinio karo pabaigoje, 1944 metais, frontui artėjant prie miesto, bendruomenės veikla nutrūko. Sovietmečiu maldos namų pastatas buvo atimtas. Čia buvo įsikūręs jūrininkų klubas, po to stovėjo visai apleistas, užkaltais langais ir kiauru stogu, pagaliau jame įsikūrė Mokytojų namai. Bendruomenės nariai rinkdavosi privačiuose butuose, o vėliau daugiau kaip 30 metų pamaldos vykdavo mažame, sename žvejo namelyje miesto pakraštyje, Jurbarko g. 43 (tuomet tai buvo „Baltijos“ žvejų kolūkio teritorija). Tik 1977 m. bendruomenė buvo oficialiai įregistruota.

1991 m. vasarą Klaipėdos evangelikai baptistai atgavo savo maldos namus. Atlikus būtiniausią pertvarkymą ir remontą, 1991 m. spalio 5 d. per pirmąsias pamaldas bažnyčia buvo iš naujo pašventinta, kartu švenčiant ir bendruomenės 150

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Klaipėdos miesto savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Klaipėda [15]
Adresas: Vytauto g. 38, 92127 Klaipėda, Klaipėdos m. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Gražūs žodžiai mokytojams..... Vėsiom žvaigždėm jau naktys lyja. Jų prikrenta į širdį, į knygas, atminimus. Ir išvilioja po rudens dangum klajoti mus... Su Mokytojų diena!
Kaip megzti pirštuotas pirštines?..Pirštuotos pirštinės mezgamos 5 virbalais apskritai, norimu raštu ar tiesiog lygiuoju raštu arba su ornamentu arba be jų. Vienai porai pirštuotų pirštinių, mūsų pavyzdžiu, reikėjo ~ 70 g. siūlų. Bet,
Kalėdinės žvaigždutės - snaigės.... nebrangi idėja, kaip kartu su vaikais pasidaryti kalėdinių žaisliukų eglutei. Taigi, šį kartą žaisliukai iš minkštos medžiagos, tam puikiai tiks spalvingos prekybos centruose pardavinėjamos pigios