» Kiauklių Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Kiauklių Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia
Kiauklių Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia © vietoves.lt

Tai bažnyčia stovinti Kiauklių kaime, Kiauklių ežero pietrytiniame krante, prie Šešuolėlių-Želvos kelio. Kiaukliuose XVI a. antrojoje pusėje buvo palivarkas, kuris priklausė Vilniaus vyskupo Šešuolių dvarui 1758 m. vyskupas Mykolas Jonas Zenkovičius naujai pastatytos Kiauklių bažnyčios altarijai dovanojo Vazgūnų kaimą su palivarku.

1817 m. senoji bažnyčia buvo perstatyta. 1858 m. jai pakeisti sienojai. 1831 m. Kiauklių bažnyčia tapo filija. 1869 m. iškėlus iš Kiauklių kunigą, valdžia neleido skirti kito dvasininko. Policija pateikė neteisingus duomenis, taip „įrodydama“, kad bažnyčia nereikalinga. 1871 m. liepos 3 d. vidaus reikalų ministras įsakė ją uždaryti ir nugriauti. Tikintieji atvykusių griauti kareivių prie bažnyčios neprileido.

1872 m. sausio 20 d. įsaku maldos namai grąžinti. Kiauklių bažnyčios gynimas sustabdė beatodairišką Vilniaus vyskupijos bažnyčių uždarinėjimą. 1906 m. patvirtintas naujos medinės bažnyčios projektas (autorius - Tomas Tišeckis). 1909 m. pradžioje komisija priėmė pastatytą bažnyčią, joje leista rengti pamaldas.

1912–1914 m. veikė Lietuvių katalikų blaivybės draugijos skyrius. 1941 m. raudonarmiečiai, bėgdami nuo vokiečių, bažnyčią padegė. Liko tik akmeniniai pamatai. Okupacijos metais tarybų valdžia leidimo naujos bažnyčios statyboms nedavė. Vietos gyventojai maldos namus įrengė buvusioje prieglaudoje (globos namuose). 2000 m. ant karo metais sudegintos bažnyčios pamatų buvo pastatyta nauja šventovė. Prie bažnyčios stovi kryžius, koplytstulpis ir senoji mūrinė varpinė.

Vyskupija: Kaišiadorių vyskupija.
Dekanatas: Širvintų dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Širvintų rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Kiaukliai [2]
Adresas: Bažnyčios g. 44, 19225 Kiaukliai, Zibalų sen., Širvintų r. sav.
Tel: (382) 4 25 31

Kiauklių Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia nuotraukose:

Kiauklių Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Kiauklių Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Didysis kunigaikštis Algirdas..... ALGIRDAS buvo Lietuvos didysis kunigaikštis 1345 – 1377 m. Jis buvo ketvirtasis Gedimino sūnus. Dar tėvo Gedimino valdymo metais jis ir Kęstutis buvo pasižymėję Lietuvos Rytuose ir Šiaurėje. Tačia
Gandonešis..... arba ką kalba žmonės.. tai nuogirdų (gandų) tipo straipsnių rinkinukas. O kaip žinote, gandas nelygus gandui, žiūrėk pritrūkus idėjų - ima ir virsta realybe :))
Anekdotų istorija..Spėjama, kad žodį - anekdotas - pirmą kartą pavartojo 5a. viduryje Bizantijos istorikas ir rašytojas Propijus savo veikale "Slaptoji istorija