» Keturvalakių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Keturvalakių koplyčiaTai koplyčia, esanti Keturvalakiuose, Vilkaviškio rajone. Ji stovi miestelio centre, šalia Keturvalakių bažnyčios, buvusio šventoriaus pietrytiniame kampe. Išlikęs šventoriaus akmeninės tvoros fragmentas.

Statinys turi išliekamąją architektūrinę vertę – 1996-11-18 buvo įtrauktas į LR Kultūros paveldo registrą.

Mūro koplyčią senosios bažnyčios šventoriuje 1861 m. pastatė klebonas Juozas Šipaila. 1879 m. jis buvo palaidotas koplyčios rūsyje.

Manoma, kad koplyčią suprojektavo Kalvarijos apyg. inž. archit. L. Salkorskis.

Kvadratinio plano, vienos patalpos su rūsiu, kompaktiško tūrio, gerų proporcijų. Simetrinę kompoziciją paryškina piramidinis stogelis su šešiabriauniu kupoliuku, užbaigtu dekoratyviu saulutės motyvo metaliniu kryžiumi.

Vyskupija: Vilkaviškio vyskupija.
Dekanatas: Vilkaviškio dekanatas.
Regionas: Suvalkija. Maldos namai Suvalkijoje
Savivaldybė: Vilkaviškio rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Keturvalakiai [2]
Adresas: Liepų g. 47, 70321 Keturvalakiai, Keturvalakių sen., Vilkaviškio r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

E-atvirukai - Kvietimas..... gražūs e-atvirukai - kvietimai, tinkantys ir mylimiems žmogeliukams ir priešams, jei aišku priešą norite matyt akių horizonte :))
Aukščiausi kalnai pasaulyje..... ar žinote koks kalnas yra aukščiausias Lietuvoje? Pasirodo 2004 m. buvo nukarūnuota iki tol aukščiausia Lietuvos kalva - Juozapinės kalnas (292,90 m) ir aukščiausiu tapo
Faktai apie rūkymą..... Ar žinote, kad kas aštuonias sekundes pasaulyje miršta 1 žmogus, mirties priežastis – tabako sukelti padariniai.