» Kėdainių kapinių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Kėdainių kapinių koplyčiaTai mauzoliejinė koplyčia, esanti Kėdainiuose, miesto šiaurės vakarinėje dalyje įsikūrusiose Dotnuvos gatvės kapinėse. Teritorija priklauso Kėdainių Šv. Juozapo parapijai.

Koplyčia yra vietinės reikšmės kultūros paveldo objektas, 2012 m. įrašytas į LR kultūros vertybių registrą, architektūros paminklas. Stūkso kapinių centre. Yra rūsys su įrengtu kolumbariumu.

Grafo Marijono Čapskio 1845 m. pastatyta koplyčia buvo skirta šeimos narių palaidojimams. Žinių apie joje esančius palaidojimus trūksta. Beveik prieš dešimtmetį koplyčia buvo restauruota, tačiau jos vidus liko tuščias ir nebaigtas tvarkyti.

Aktyvūs kėdainiečiai, ypač lankantys artimųjų kapus, esančius Dotnuvos g. kapinėse, siekia, kad Čapskių koplyčia būtų teisiškai perduota parapijos žinion ir tarnautų kaip maldos namai. Joje būtų aukojamos Šv. Mišios už mirusiuosius ir svarbiomis tautai datomis, pagerbiamas kovotojų už tautos laisvę atminimas, nes kapinėse palaidoti 1919–1923 m. žuvę Lietuvos savanoriai. Galima būtų išnaudoti ir koplyčioje įrengtą kolumbariumą, kurio nišos šiuo metu tuščios, nors kažkada glaudė iškilių kraštiečių palaikus.

Kėdainių Šv. Juozapo parapija ne sykį kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją dėl koplyčios perėmimo, turi žodinius pažadus, kad ši koplyčia greičiausiai bus perduota bažnyčiai, leidžiant ją atnaujinti ir pritaikyti religinėms reikmėms. Anksčiau prašymas grąžinti koplyčią religinei bendrijai nebuvo savo laiku pateiktas iki 1996 m. kovo mėn.

Koplyčios pastatas yra istorizmo laikotarpio su neogotikos elementais, kvadratinio plano, daugiau kaip 150 kv. m, vienanavis, vieno aukšto su rūsiu–kolumbariumu. Dekoruotas portalas priekiniame pietvakarių fasade. Stogo forma dvišlaitė, su dekoratyviniu frontonėliu stogo viduryje, profiliuotu pastogės karnizu. Sienų angos ir nišos arkinės, su profiliuotais apvadais.

Vyskupija: Kauno arkivyskupija.
Dekanatas: Kėdainių dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Kėdainių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Kėdainiai [9]
Adresas: Dotnuvos g. 49, Kėdainiai, Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav.
Koplyčią supa Kėdainių Dotnuvos gatvės kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kauno botanikos sodas.... arba Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodas - įkurtas Aukštojoje Fredoje, Kaune. Veikia 2 skyriai – Ekspozicijų ir kolekcijų bei Mokslo. Mokslo skyriuje yra dendrologijos..
Šv. Valentino diena.....Valentino dienos šaknys siekia be galo tolimus laikus. Istorija mini du šventuosius Valentinus
Faktai apie moteris..... Ar žinote, kad paprašius parodyti rankas, vyrai sąžiningai ištiesia delnus. Moterys ištiesia rankas delnais žemyn tikriausiai tam, kad pademonstruotų nepriekaištingą manikiurą ir žiedus su brilian