» Kazokiškių Švč. Mergelės Marijos Nugalėtojos bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Kazokiškių Švč. Mergelės Marijos Nugalėtojos bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Kazokiškių kaime, 5 km į šiaure nuo Vievio. Vėlyvojo baroko ir ankstyvojo klasicizmo stiliaus. Yra vertingų sakralinio meno dailės paminklų, Marijos paveikslas garsėja stebuklais. Anksčiau už pagijimą tikintieji atsidėkodavo dovanodami sidabrines votas, bet 1743 m. jos pavogtos.

1609 m. ant Kazokiškių kalvelės dvarininkas Stanislovas Beinartas pastatydino bažnyčią ir ją perdavė dominikonams. Į ją 1680 m. atvežta Marijos Nugalėtojos paveikslo kopija (žmonių nuo 1700 m. laikoma stebuklinga; originalas Neapolyje). Kazokiškės 1649–1864 m. priklausė Paparčių dominikonų vienuolynui. Nuo 1700 m. Kazokiškėse nuolat gyveno kunigas. Kazokiškės buvo Paparčių parapijos, po 1864 m. – Žaslių parapijos filija. 1782–1790 m. bažnyčia rekonstruota. Manoma, kad rekonstrukcijos projekto autorius yra Augustinas Kosakauskas, o barokinė fasado dalis likusi iš senosios bažnyčios. 1905 m. kunigas Jonas Bobkevičius prisaikdino bažnyčios lankytojus kalbėti tik lenkiškai. Jis lietuvių šeimų vaikus rašydavo į juodąją knygą. 1948 m. klebonas Juozapas Čaplikas suimtas ir nuteistas 10 m. kalėti.

Bažnyčia vėlyvojo baroko ir ankstyvojo klasicizmo stiliaus, stačiakampio plano, bebokštė, vienanavė. Šventoriaus tvora akmenų mūro. Šalia vartų – tinkuoto mūro varpinė. Šventoriuje yra senos kapinės. Bažnyčios viduje – paveikslai „Švč. Dievo Motina su Kūdikiu“ (XVII a., gerbiamas dėl tikinčiųjų patiriamų malonių), „Šv. Kazimieras“, bažnyčios fundatoriaus S. Beinarto portretas (abu XVIII a.) ir kiti, taip pat skulptūra „Nukryžiuotasis“ (XIX a.), geležinis ornamentuotas kryžius (XIX a.), kryželis (1799 m.)

Vyskupija: Kaišiadorių vyskupija.
Dekanatas: Elektrėnų dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Elektrėnų savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Bažnyčios g. 22, Kazokiškės, Kazokiškių sen., Elektrėnų sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kosto Kubilinsko pasakos.....KOSTAS KUBILINSKAS - tai, taip vadinamas, vaikų poetas, nuo 1938 m. skelbė eilėraščius įvairiuose vaikų žurnaluose. Dažniausiai savo eilėraščiams suteikdavo pažintinį..
Eilėraščiai apie vampyrus..... Jie pasirodo, kai tu nesitiki, Jie atrodo, kaip suvenyrai, Jie gražūs, tobuli ir paslaptingi, Nes jie yra vampyrai...
Eilėraščiai apie sapnus..... Šią naktį sapnavau, jog tu mirei: Kažkur toli, atrodo, varpas gaudė, Visam name užgeso žiburiai, Ir širdį juodas nerimas suspaudė...