» Kauno Švč. M. Marijos Apsilankymo pas Elzbietą bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Kauno Švč. M. Marijos Apsilankymo pas Elzbietą bažnyčia
Kauno Švč. M. Marijos Apsilankymo pas Elzbietą bažnyčia

Tai bažnyčia stovinti Pažaislyje, Kauno marių pusiasalyje, netoli Petrašiūnų. 1667 m. M. K. Pacas nupirko ir kamenduliams dovanojo Dusmenų dvarą. 1667-1674 m. pagal architekto Džiovanio Batistos Fredianio (Joanes Baptista Frediani) projektą išmūryta bažnyčia. Apie 1665 m. iš Karaliaučiaus atvežtas geležinis laikrodis. 1676 m. Vilniuje Johanas Delamarsas nuliejo 2 varpus.

1670–1675 m. bažnyčios bokšte įrengtas saulės laikrodis, kuris dabar laikomas techninio paveldo paminklu. Jis išlaikęs itin retą – medinę – mechanizmo dalį.

1675 m. pradėta dengti kupolą, dekoruoti vidų. Stiuko lipdiniai Džovanio Merlio. Freskas tapė Mykolas Arkangelas Palonis. Iki 1676 m. skulptorius Mikalojus Volšeidas iš smiltainio iškalė 4 skulptūras Didiesiems vartams ir grupinę kompoziciją bažnyčios fasadui. 1681 m. baigti mūryti bokštai.

1755 m. žaibas uždegė bažnyčią, apdegė virš zakristijos buvusi biblioteka, kitos patalpos. 1756 m. rekonstruotas kupolas, bažnyčios bokštai (archit. Pranciškus Ignotas Hoperis). 1790–1793 m. pagal architekto Pietro de Rosio (Pjetro de Rossi) projektą iš rytų pusės primūrytas pastatas su masyviu frontonu. 1812 m. Prancūzijos kariai bažnyčią ir vienuolyną apiplėšė, paėmė brangius sidabrinius liturginius reikmenis, bažnytinius rūbus ir kt.

1831 m. vienuolynas su bažnyčia uždaryti ir perduoti stačiatikių dvasininkijai. 1839–1844 m. vienuolynas ir bažnyčia remontuoti (archit. Karolis Gregotovičius, Petras Portas, Tomas Tišeckis). Bažnyčia pertvarkyta į cerkvę.

Po Antrojo pasaulinio karo vienuolyno pastatas perduotas archyvui, vėliau įkurti senelių namai. 1949 m. bažnyčia uždaryta. 1950–1963 m. vienuolyno patalpose veikė psichoneurologinė ligoninė. 1964 m. vienuolyne mėginta kurti Kauno turistų bazę.

1992 m. sausio mėn. Pažaislio ansamblis perduotas vienuolėms kazimierietėms. Nuo 1992 m. birželio mėn. bažnyčioje sekmadieniais laikomos pamaldos.

Vyskupija: Kauno arkivyskupija.
Dekanatas: Kauno I dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Kauno miesto savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Kaunas [49]
Adresas: T. Masiulio g. 31 52436 Kaunas
Tel: (37) 45 64 85

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais 11 val.
Pagrindinės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų (Žolinės) atlaidų (rugpjūčio 15 d.) šv. Mišios – 15 val.
Švč. Sakramento adoracija pirmą mėnesio šeštadienį 11–12 val.

ATLAIDAI:
Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo pas Elzbietą – gegužės 31 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Žolinės) – rugpjūčio 15 d.


Kauno Švč. M. Marijos Apsilankymo pas Elzbietą bažnyčia nuotraukose:

Kauno Švč. M. Marijos Apsilankymo pas Elzbietą bažnyčia | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  Kauno Švč. M. Marijos Apsilankymo pas Elzbietą bažnyčia | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  Kauno Švč. M. Marijos Apsilankymo pas Elzbietą bažnyčia | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  Kauno Švč. M. Marijos Apsilankymo pas Elzbietą bažnyčia | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  Kauno Švč. M. Marijos Apsilankymo pas Elzbietą bažnyčia  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Nuogirdos iš TV laidos - Klausimėlis..... žiūrint kartais nesupranti ar čia juoktis ar verkti, žinoma yra juokinga kai žmonės nusikalba bet kartais, tai netelpa į jokius rėmus
Faktai apie žaibą..... Ar žinote, kad žaibas – natūrali gamtinė elektros iškrova, įvykstanti audros metu.Matomą žybsnį lydi trenksmas ir elektromagnetinis spinduliavimas
Faktai apie ežius..... Ar žinote, kad pasaulyje iš viso gyvena 19 rūšių ežių [iš jų 4 rūšys be spyglių]. Lietuvoje, pasirodo auga tik 1 rūšis.