» Kauno Šv. Jurgio Kankinio (pranciškonų) bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Kauno Šv. Jurgio Kankinio (pranciškonų) bažnyčia
Kauno Šv. Jurgio Kankinio (pranciškonų) bažnyčia © Laima

Tai viena pirmųjų bažnyčių Kauno senamiestyje. Prie bažnyčios yra Kauno bernardinų vienuolynas. 1468 m. prie pilies pastatyta medinė bažnyčia, skirta mieste įsikūrusiems vienuoliams bernardinams. 1471 m. pradėta statyti mūrinė Šv. Jurgio bažnyčia.

Tiksliai nežinoma, kada ji baigta, bet 1503 m. jau veikė. 1603 m. bažnyčią smarkiai apgadino gaisras, 1656 ir 1659 m. – Maskvos kariuomenė. 1812 m. Napoleono armija bažnyčią pavertė miltų sandėliu. Paskutinį kartą kapitalinis remontas atliktas 1936 m. Po Antrojo pasaulinio karo buvo paversta sandėliu. Sovietmečiu čia buvo P. Mažylio medicinos mokykla. 2005 m. vienuoliai atgavo labai prastos būklės bažnyčią. Prie bažnyčios prisišliejęs mūrinis XVI amžiuje pastatytas vienuolyno pastatas, išlaikęs daug gotikos elementų. Šalia įrengtas Santakos parkas.

Nepaisant dažnų perstatymų Šv. Jurgio bažnyčia ir vienuolyno pastatai išlaikė gotikinės architektūros pobūdį. Bažnyčia iš išorės netinkuotų plytų mūro, stačiakampio plano, halinė, trinavė (navas skiria keturios poros stulpų). Presbiteriją nuo centrinės navos skiria pusapskritė arka, užbaigia trisienė apsidė. Pagrindinis portalas yra vakariniame fasade: smailiaarkis, su turtingo profilio apvadu ir didžiule smailiaarke niša viršuje, abipus nišos simetriškai išdėstyti du aukšti langai, o tarpuose - liekni daugiatarpsniai kontraforsai. Šoninis portalas įrengtas šiaurinio fasado vakariniame kampe. Trečios durys į bažnyčią vedė iš vienuolyno. Planas ir proporcijos (taip pat mastelis) artimi Vilniaus Bernardinų bažnyčiai. Fasadą puošia žemą cokolį skirianti siaura, įgaubto profilio plytų juosta, dar viena siaura juostelė po langais. Frontone ir jį nuo apatinės fasado dalies skiriančiame karnize gotikos elementų nebelikę.

Įdomūs presbiterijos kontraforsai - primenantys aštuoniakampes kolonas, laikančias originalią segmentinę arkadą ir stogą. Plytos tamsiai raudonos, vietomis yra juodų perdegtų plytų galų. Gotikinis bažnyčios interjeras neišlikęs, bet yra išlikę barokinės įrangos fragmentų: dalis medinių barokinių altorių, vargonų tribūna, stalės su pranciškonų kankinių atvaizdais. Gražus šv. Pranciškaus Asyžiečio paveikslas, buvęs viename iš bažnyčios altorių, bei 1703 m. didžiajam altoriui sukurtos Izraelio karalių skulptūros šiuo metu saugomos Kauno kunigų seminarijoje. 2009 m. liepos mėn. pradėti bažnyčios ir vienuolyno rekonstrukcijos darbai.

1996-12-23 bažnyčia įrašyta į Kultūros paveldo registrą ir priklauso Kauno bernardinų vienuolyno ir Šv. Jurgio Kankinio bažnyčios pastatų kompleksui.

Vyskupija: Kauno arkivyskupija.
Dekanatas: Kauno I dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Kauno miesto savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Kaunas [49]
Adresas: Papilio g. 7 44279 Kaunas.
Tel: (37) 22 46 59

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais 10.30 ir 17 (koplyčioje) val.
Šiokiadieniais 18 val. (koplyčioje)
Šeštadieniais 10 val. (koplyčioje)


Kauno Šv. Jurgio Kankinio (pranciškonų) bažnyčia nuotraukose:

Kauno Šv. Jurgio Kankinio (pranciškonų) bažnyčia | Autorius: Laima  Kauno Šv. Jurgio Kankinio bažnyčia :: Kauno bažnyčios | Autorius: Laima  Kauno Šv. Jurgio Kankinio bažnyčia :: Kauno bažnyčios | Autorius: Laima  Kauno Šv. Jurgio Kankinio bažnyčia | Autorius: Laima  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Gyvūnų skulptūros iš kompaktinių diskų..... Sean Avery menas - skulptorius ir iliustratorius iš Australijos Sean Avery kuria daugumai atpažįstamų gyvūnų skulptūras. Įdomu tai, kad moliu jo darbams tampa seni kompaktiniai diskai
Helovinas :: Halloween..... kiekvienais metais, tenka girdėt - kažkokia keista šventė - o kodėl keista? Pasirodo, Amerikoje, tai spalvingiausia šventė... :))
Eilėraščiai apie skaičius..... Aš berniukas trejų metų. Man jau reikia trijų ratų. Mes į Vilnių nuvažiavom, Triratuką Vilniuj gavom...