» Kauno Kristaus Prisikėlimo cerkvė

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Kauno Kristaus Prisikėlimo cerkvė
Kauno Kristaus Prisikėlimo cerkvė © Laima

Tai cerkvė stovinti Kaune, Ramybės parko pietinėje dalyje, šalia Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedros. Pastatyta 1862 m.

Tai ankstyviausias mūrinis statinys buvusiose kapinėse, iškilęs stačiatikių sklypo centre. Bažnyčia suprojektuota 1858 m. Vyriausioje kelių ir viešųjų pastatų valdyboje Sankt Peterburge. Pastatas nedidelis, graikiško kryžiaus plano. Statant išplėsta priebažnyčio dalis, virš jo iškeltas bokštelis. Nuo prospekto link bažnyčios vedė tiesus takas.

Iki 1935 m. buvo metropolito katedros cerkvė. Po Pirmojo pasaulinio karo parapijos lėšomis atliktas remontas, 1923 m. pašventinta. 1935 m. pastačius naują Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedrą, Prisikėlimo bažnyčia priskirta jai (tapo filija), reikšmė sumažėjo.

1947 m. sovietų valdžia oficialiai įregistravo parapiją. Bažnyčioje mišias laikė katedros šventikas. 1957–1958 m. atliktas kapitalinis remontas. 1962 m. valdžia bažnyčią uždarė neva dėl to, kad viena religinė bendruomenė negali naudotis dviem šventyklomis vienu metu. Bažnyčia performuota į archyvą. 2000 m. pradžioje bažnyčia suremontuota ir vėl atidaryta.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Kauno miesto savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Kaunas [49]
Adresas: Vytauto pr. 38, 44329 Kaunas, Kauno m. sav.

Kauno Kristaus Prisikėlimo cerkvė nuotraukose:

Kauno Kristaus Prisikėlimo cerkvė | Autorius: Laima  Kauno Kristaus Prisikėlimo cerkvė | Autorius: Laima  Kauno Kristaus Prisikėlimo cerkvė | Autorius: Laima  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Ką vertėtų žinoti apie Kalėdų senelį?..Ar žinojote, jog tiksli Kalėdų senelio gyvenvietė yra Korvatunturi miestelis Suomijos regione, vadinamame Laplandija. Kalėdų senelio būstas įsikūręs ant 500 metrų aukščio amžinai apsnigto kalno netoli
Atvirutė - gėlytė..... siūlome pasigaminti atvirutę - gėlytę savo rankomis. Mes darėme naujųjų metų progai, bet belankstant sumąstėme, kad ši atvirutė simbolizuoja gyvybę ir tiktų bet kokiai progai ir gimtadieniui ir ma
Lauko žaidimai..Taigis, vasaros džiaugsmai JUMS ir jūsų mažiesiems neklaužadoms...