» Kauno Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Kauno Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra
Kauno Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra © Laima

Tai stačiatikių maldos namai, stovintys Kaune, Ramybės parko pietinėje dalyje, šalia Kauno Kristaus Prisikėlimo cerkvės ir Kauno autobusų stoties.

Pirmoji stačiatikių šventovė Kaune pastatyta XVI a. pabaigoje. 1620 m. karalius Zigmantas Vaza įsakė uždaryti cerkvę Senamiestyje. 1824 m. įsteigta Kauno stačiatikių parapija. Nuo XIX a. iki XX a. pradžios Kaune pastatyta 16 cerkvių ir koplyčių.

Šventovė pašventinta ir atidaryta 1935-ųjų balandžio 22 d. – laikinojoje sostinėje pastatyti dvasios namai tapo Lietuvos ir Vilniaus vyskupijos katedra. Katedros projektą 1932 m. parengė architektas Edmundas Frykas. Statybos darbai pradėti tų pačių metų vasarą ir tęsėsi iki 1935 m. Katedroje dominuoja kupolinė kompozicija.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Kauno miesto savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Kaunas [49]
Adresas: Vytauto pr. 38, 44329 Kaunas, Kauno m. sav.

Kauno Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra nuotraukose:

Kauno Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra | Autorius: Laima  Kauno Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra | Autorius: Laima  Kauno Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra | Autorius: Laima  Kauno Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra | Autorius: Laima  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Įgarsintos pasakos..... tai ekspermentinis skyrelis, įgarsintos pasakos, pasakas skautai aš - Laima, nesu profesionali skaitovė, bet aš mokausi.. juk :))
Velnio duobė..... Velnio duobės gylis – 37-47 m (teigiama, kad senovėje ši duobė buvo bent 10 m gilesnė negu dabar), skersmuo viršuje apie 200 m, ir yra taisyklingos apvalios formos, dugne telkšo 0,4 ha pelkė
Kaip išsirinkti kalėdinę eglutę?..... Eglutės šviežumą galima patikrinti nulaužus mažą šakelę. Jei ji lūžta lengvai ir traška, vadinasi, eglė sausa ir buvo nupjauta dar prieš mėnesį iki švenčių, arba jai pakenkė staigūs temperatūros s