» Karklės evangelikų liuteronų bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Karklės evangelikų liuteronų bažnyčiaKarklės kaimas – etnografinis kaimas Klaipėdos rajone, Pajūrio regioniniame parke, 5 km į šiaurę nuo Girulių, prie Baltijos jūros. Etnokultūrinis draustinis. Iki XX a. vidurio kaimas buvo žinomas kaip Karklininkai, vėliau prigijo Karklės vardas, dar yra žinomas Karkelbeck pavadinimas.

Karklės evangelikų liuteronų parapija buvo įkurta 1904. 1910 metais pastatyta pirmoji Karklės (Karklininkų) evangelikų liuteronų bažnyčia, po II paulinio karo parapijos veikla buvo nutraukta, o bažnyčia sugriauta liko tik kauburėlis. Buvusioje bažnyčios vietoje pastatytas kryžius.

Kunigo Mindaugo Žilinskio iniciatyva parapija atkurta. LELB Konsistorijos nutarimas registruoti atkurtą Karklės evangelikų liuteronų parapiją priimtas 2013 m. rugsėjo 6 d.

Šiuo metu Karklės evangelikų liuteronų parapija vienija apie 50 parapijiečių, bendruomenė savo namų neturi, kartą per mėnesį renkasi Pajūrio regioninio parko direkcijos patalpose.

Taip pat, šiuo metu siekiama atstatyti ir sugriautą Karklės bažnyčią.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Klaipėdos rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Placio g. 54, 92383 Karklė, Kretingalės sen., Klaipėdos r. sav. (Pamaldos vyksta Pajūrio regioninio parko direkcijos patalpose)
Neišlikę pastatai

Pamaldos:
Šv,MIŠIOS:
Dėl artimiausių pamaldų laiko teirautis.
Kun. Mindaugas Žilinskis: +370 612 17154


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Faktai apie lapes..... Lapių uodega ne tik padeda joms išlaikyti pusiausvyrą, bet ir sušildo esant žemai temperatūrai, taip pat manoma, kad naudojama kaip bendravimo priemonė tarp savo gentainių
Kiaušinių dekoravimas nagų laku..... dar vienas kiaušinių marginimo būdas, kuris geriau tiktų ne tiems kiaušiniams kuriuos valgysite, bet tiesiog tiems kurie bus panaudoti žaidimams, sakykim ridenimui lauke ar pan..
Gražūs žodžiai, tinkantys krikštynoms..... Būk tiesa, kad Tavimi tikėtų... Būk geras(a), kad tave mylėtų. Būk ugnim, kad per lietų