» Kačerginės Šv. Onos koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Kačerginės Šv. Onos koplyčiaTai katalikų koplyčia, stovinti Kačerginėje, Kauno raj., centrinėje miestelio dalyje. Statinys įsiterpęs į vaizdingo miško parko dalį šalia pagrindinės Janonio gatvės. Priklauso Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo parapijai.

Pirmoji koplytėlė pastatyta 1938 metais ir priklausė Zapyškio klebonijai. Tarpukariu Kačerginėje gyvenęs architektas Vytautas Landsbergis-Žemkalnis parengė naujos koplyčios projektą, kurį pakoregavus (koregavo architektai Feliksas Jackevičius ir Gediminas Jurevičius), pavyko įgyvendinti tik 1998 metais.

Koplyčia stačiakampė, su nedidele zakristijos iškyša vakariniame šone. Ilgosios pastato sienos medinės, priekinio ir galinio fasado plokštumos stiklinės. Koplyčią dengia aukštas, status stogas. Pagrindinio fasado skyde įkomponuotas medinis kryžius. Lauke stovi 12 m. aukščio karkasinė varpinė su mažu varpeliu. Šventorių juosia eglaičių gyvatvorė.

Šalia koplyčios pastatytas paminklas Lietuvos partizanams (1994 m., aut. Jonas Lukšė).
Koplyčioje yra retas bažnytiniam interjerui vitražinis altorius (dailininkas Artūras Rinkevičius).

Vyskupija: Vilkaviškio vyskupija.
Dekanatas: Aleksoto dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Kauno rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: J. Janonio g. 11, 53450 Kačerginė, Kačerginės sen., Kauno r. sav.

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais – 13 val.

ATLAIDAI:
šv. Onos – liepos 26 d. (Keliama į sekmadienį).


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Gražūs žodžiai gimtadienio proga..... Kokia brangi Tau ši dienelė, Tik vieną kartą per metus. Tad sveikinu ir linkiu laimės Juk tai - gimtadienis brangus.
Špicai..... Špicai- ypač dekoratyvūs, lengvi, judrūs ir žaismingi šuneliai, turintys žavingą išvaizdą ir stiprią sveikatą. Praeiviai pamatę špicą, dažniausiai jį pavadina lapiuku ar meškiuku.
Įspūdingi paveikslai iš vinių..... ar žinot, kad, meno šedevrą, galima sukurti tiesiog iš vinių. Buvęs verslininkas, o dabar menininkas - Markusas Levinas (Marcus Levine) kuria įspūdingus paveikslus