» Jūrės Dievo Gailestingumo koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Jūrės Dievo Gailestingumo koplyčiaTai koplyčia stovinti Jūrės miestelyje. Priklauso Kazlų Rūdos parapijai. Pasak vyskupo Rimanto Norvilos, Kazlų Rūdos bažnyčia – motininė, o Jūrės – Kazlų Rūdos dukterinė bažnyčia.

Jūrėje bažnyčią planuota pastatyti dar prieš karą, 1937 m. būsimai bažnyčiai paskirtas žemės sklypas, buvo pradėtos kaupti statybinės medžiagos, tačiau visus darbus nutraukė sovietmetis bei užklupęs karas.

2001 m. tuometinio Kazlų Rūdos Švč. Jėzaus Širdies parapijos klebono Tado Valliano iniciatyva buvo atgautas ankstesnis žemės sklypas bei parengtas detalusis planas (15000 kv. m. sklypui suformuoti parko ir koplyčios statybai).

2004 m. spalio 11 d. buvo gautas leidimas Kazlų Rūdos parapijai priklausančioje Jūrėje statyti koplyčią. Leidimą pasirašė Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila ir tuometinis vyskupo generalvikaras teol. dr. kun. Arūnas Poniškaitis.

2005 m. liepos 15 d. buvo pašventinti naujos koplyčios pamatai, o 2008 m. gegužės 31 d. Koplyčia buvo pašventinta.

Koplyčia yra medinė, rąstinių sienų, su vienu bokštu, kuklios išorės. Viduje šviesu, jauku: grindys – natūralių lentų, sudėtos kruopščia meistro ranka, durys, langų rėmai, suolai, laiptų turėklai ir kiti baldai – iš vietos gyventojų suaukotos medienos. Elektrinių vargonų mecenatai – Ritos ir Romualdo Jagminų šeima, atsiuntusi juos iš JAV. Tikinčiuosius į šventę kvietė Lenkijoje išlietas varpas, kuriuo iš anksto pasirūpino jūriškis Juozas Banionis, vienas iš pagrindinių koplyčios statybos iniciatorių.

Vyskupija: Vilkaviškio vyskupija.
Dekanatas: Marijampolės dekanatas.
Regionas: Suvalkija. Maldos namai Suvalkijoje
Savivaldybė: Kazlų Rūdos savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Vilties g. 1, Jūrė, Kazlų Rūdos sen., Kazlų Rūdos sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Gražūs žodžiai Išleistuvių proga..... Vėl klasė liks viena. Skambės tik žingsnių aidas... Jus akimis lydės išmarginta lenta Raidėm ir formulėm, daiktavardžių linksniuotėm, Liūdės ant suolo palikta knyga... Kvepės pavasariu ir sodais,
Eilėraščiai apie gėles..... Nesulaukę vasarėlės, Ant langų pražydo gėlės, Priglaudžiu prie stiklo skruostą, Ir ledinę gėlę uostau...
Kūčių stalo subtilybės..... kūčios iki šių dienų yra daugiausiai papročių, tradicijų išsaugojusi šventė. Įprasta tą dieną nevalgyti mėsos, už stalo sėsti tik įsižiebus žvaigždei Vakarei ir BŪTINAI paragauti 12 valgių, kad me