» Juozapavo šv. Kryžiaus Išaukštinimo sentikių cerkvė

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Juozapavo šv. Kryžiaus Išaukštinimo sentikių cerkvėTai rusų sentikių maldos namai Telšių rajone, Nevarėnų seniūnijoje, Juozapavo kaime, 270 m į rytus nuo kelio Eigirdžiai–Tirkšliai, 2 km į pietus nuo Nerimdaičių.

XIX a., dvarininko Čepinskio laikais, buvo įkurtas Juozapavo dvaras. Čia buvo pastatyti trijų aukštų dvaro rūmai, keletas ūkinių pastatų, taip pat nedidelė cerkvė. Supančiame parke dvaro klestėjimo laikais telkšojo keli tvenkiniai. Šiuo metu iš visų buvusių statinių išlikusi tik cerkvė. Rūmai sugriauti 1946 m. 1986 m. parkui suteiktas vietinės reikšmės gamtos paminklo statusas. Pastaraisiais metais parkas labai apleistas.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Telšių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Mitkaičių g. 6, Juozapavas, Nevarėnų sen., Telšių r. sav.
NEveikianti

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Romantiški meilės tostai..... Jeigu norite būti laimingi savaitę – auginkite gėles, Jeigu norite būti laimingi metus - auginkite medžius, Jeigu norite būti laimingi visą gyvenimą – auginkite vaikus.
Kūčių pavadinimo kilmė..... kiekvienas pavadinimas slepia savyje vienokią ar kitokią prasmę. Kūčios – Kalėdų išvakarių apeiginė vakarienė. Nuo jos – ir dienos pavadinimas. Taigi, kokia prasmė slypi pavadinimuose kūčios, kūči
Šperų teigiama ir neigiama pusė..... ruošiantis egzaminams, kartais kartu pasidaroma ir taip vadinama "špera". Nežinia čia ko daugiau naudos ar žalos, tačiau turint šperą kišenėje, kartais pasijunti tiesiog visažiniu