» Joniškio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Joniškio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Joniškio miesto centre, Klampės (Audruvės kairiojo intako) kairiajame krante. 1526 m. Joniškyje, dabartinio Kalnelio kaimo vietoje Vilniaus vyskupo Jono rūpesčiu pastatyta bažnyčia, įkurta parapija. Pirmasis klebonas buvo Morkus Lančkis.

1626 m. pastatyta nauja mūrinė bažnyčia, jau dabartinio Joniškio teritorijoje. Parapijai priklausė Gurkos palivarkas, Gulbinų, Kužių, Mykolaičiūnų, Nociūnų, Raudoniškių kaimai. Iš bažnyčios 1679 m. buvo likę tik griuvėsiai, ją reikėjo restauruoti. Inžinierius Ustinas Golinevičius 1888 m. parengė mūrinės bažnyčios perstatymo projektą. Leidimo statyti negauta. 1897 m. parengtas ir patvirtintas inžinieriaus Piotro Serbinovičiaus projektas. Klebono Liudviko Šiaučiūno rūpesčiu 1895–1901 m. bažnyčia pastatyta. Statybą prižiūrėjo inžinierius Nikolajus Andrejevas. 1908 m. įsteigta „Saulės“ draugijos mokykla. 1908–1914 m. veikė Lietuvių katalikų blaivybės draugijos skyrius. 1918 m. įsikūrė pavasarininkų kuopa.

Joniškiečiai 1931 m. prie bažnyčios durų pastatė klebono L. Šiaučiūno skulptūrinį biustą (skulpt. Albertas Antinis). Po Antrojo pasaulinio karo klebonas Petras Lažinskas parapijiečių padedamas bažnyčią suremontavo.

Bažnyčia istoristinė, kryžminio plano, vienabokštė, su penkiasiene apside. Vidus 3 navų. Šventoriaus tvora akmenų mūro.

1992-08-26 įtraukta į Kultūros vertybių registrą.

Vyskupija: Šiaulių vyskupija.
Dekanatas: Joniškio dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Joniškio rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Joniškis [3]
Adresas: Bažnyčios g. 2, 84139 Joniškis
Tel: (426) 52644

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais – 10.00, 12.00 val.
Šeštadieniais – žiemos laikų: 10.00, 17.00 val.; vasaros laiku: 10.00, 18.00 val.
šiokiadieniais – žiemos laiku 9.00 (išskyrus pirmadienį), 17.00; vasaros laiku: 9.00 (išskyrus pirmadienį), 18.00 val.


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Eilėraščiai apie gyvenimą..... Minutė po minutės, šitaip eina laikas. Tėvus turejai, šit jau gimė tavo vaikas. Jei šiandien dar esi čia, jau rytoj gali nebūti... toks jau tas gyvenimas
Windows operacinės sistemos vystymosi istorija..... ar žinote dviejų raidelių OS reikšmę? O windows ar sako ką nors.. manau daugelis atsakytų TAIP :)) Tad, dirstelkime windows istoriją
FOTO mįslės..... sakoma akys - žmogaus atspindys, tad, atspėk kas slepiasi? ..