» Jokūbavo Švč. Mergelės Marijos bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Jokūbavo Švč. Mergelės Marijos bažnyčiaTai katalikų bažnyčia stovinti Jokūbave (Kretingos rajono savivaldybė), Palangos dekanatas, Telšių vyskupija. 1789 m. (vyskupo M. Valančiaus duomenimis – 1778 m.) Jokūbavo dvaro įkūrėjas Jokūbas Ignotas Nagurskis pastatė medinę bažnytėlę (koplyčią), kurios kunigo išlaikymui paskyrė 600 auksinų iš Mišučių dvaro gaunamų kasmetinių pajamų. Ji buvo pašventinta Šv. Kajetono titulu ir tapo Kretingos parapinės bažnyčios filija, kurioje paprastai buvo aukojamos Šv. Mišios, bet neteikiami Krikšto, Santuokos sakramentai bei kiti patarnavimai.

Šalia bažnyčios 1793 m. prisiglaudė medinė prieglauda (špitolė), o netoliese buvo įsteigtos kapinės. 1830 m. kunigas kanauninkas Stanislovas Čerskis rašė, kad Jokūbavo bažnytėlė ir kunigo gyvenamasis namas jau pasenę, neremontuojami, o bažnyčios ir kunigo išlaikymui skiriamos lėšos yra labai negausios. Kretingos parapijos klebono ir bernardinų vienuolyno gvardijono tėvo Felikso Rimkevičiaus prašymu vietoje baigiančios sunykti bažnytėlės Jokūbavo dvarininkas Konstantinas Parčevskis 1864 m. pastatė naują bažnyčią, kuri buvo konsekruota Švč. Mergelės Marijos titulu.

XX a. 3-4 dešimtmetyje prie Jokūbavo Švč. Mergelės Marijos bažnyčios veikė negausi tretininkų kongregacija, katalikiško jaunimo sąjungos „Pavasaris“, Blaivybės draugijos ir vaikų Angelo Sargo sąjungos kuopos. Pavasarininkai susibūrė 1930 m., o Angelo Sargo vaikų organizacija buvo įkurta 1928 m.. Blaivybės draugijos kuopa ruošė antialkoholinius renginius ir propagavo blaivybę. 1945 m. sausio mėn. baigiantis Antrajam pasauliniam karui bažnyčia sudegė.

Jokūbavo gyventojai teisę atstatyti bažnyčią išsikovojo tik prasidėjus Atgimijui. Jos atstatymo projektą parengė kretingiškis architektas Edmundas Giedrimas. 1991 m. gegužės 15 d. Telšių vyskupas Antanas Vaičius pašventino pamatus, ant kurių 1991-1996 m. buvo pastatyta nauja bažnyčia. Bažnyčia tinkuoto mūro, vienbokštė, vienanavė. Šventorių juosia atnaujinta tinkuoto mūro tvora, kurioje priešais bažnyčią įrengti metaliniai, ažūriniai vartai. Priešais bažnyčią dešinėje pusėje stovi 1991 m. pastatytas kryžius Telšių vyskupo A. Vaičiaus apsilankymui atminti, o priešingoje tako pusėje – kryžius Jokūbave 1948 m. žuvusiems partizanams atminti. Už bažnyčios pastatyta baublinė koplytėlė ir 2 kryžiai.

Vyskupija: Telšių vyskupija.
Dekanatas: Palangos dekanatas.
Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Kretingos rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Raguviškių g. 8, 97210 Jokūbavas, Žalgirio sen., Kretingos r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kiaušinio svajonė..... Yra sakoma: jei labai tiki savo Svajone, jinai būtinai išsipildys... Bet, dar yra sakoma: jei kažkam papasakosi savo svajones, jos deja - neišsipildys. Ar tikit jūs tuo? Aš net nežinau..
Kūčių pavadinimo kilmė..... kiekvienas pavadinimas slepia savyje vienokią ar kitokią prasmę. Kūčios – Kalėdų išvakarių apeiginė vakarienė. Nuo jos – ir dienos pavadinimas. Taigi, kokia prasmė slypi pavadinimuose kūčios, kūči
Artėja trumpiausia metų naktis - Joninės..... klausyki, budėki - galbūt paparčio žiedas jau skleidžiasi Jums