» Jiezno Šv. Kryžiaus koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Jiezno Šv. Kryžiaus koplyčiaTai koplyčia stovinti Prienų rajone, Jiezno senosiose kapinėse, esančiose prie kelio 3309 Jieznas–Sobuva, 0,5 km į šiaurės rytus nuo Jiezno bažnyčios.

Koplyčia pastatyta XVIII a. pabaigoje senųjų kapinių pietų pusėje, į ją atsiremia nuo vartų vedantis pagrindinis takas. Koplyčia tuščia, stovi uždaryta, nenaudojama. Istorinių tyrimų nėra atlikta.

Vietos gyventojai atsimena, kad koplyčios rūsyje per karą buvo slepiami ginklai. Vėliau koplyčia buvo apleista, nyko, buvo įlūžusios grindų lentos.

Koplyčia turi baroko stiliaus bruožų, stačiakampio plano, su atsikišusiu trisieniu (apside). Dvišlaitis stogas uždengtas šiferio lakštais, virš apsidės – skarda. Ant kraigo įtaisytas didelis kryžius. Vidinė patalpa vienanavė, jos vientisa erdvė nedaloma pertvarinių sienų. Lubos medinės, lygios. Grindys sudėtos iš lentų. Neišlikę bažnytinio interjero detalių ar puošybos, užklotas įėjimas į rūsį. Šoninėse sienose yra po vieną stačiakampį langą, priekiniame fasade – dvi ovalo formos angos.

Matyti neprofesionalaus remonto žymės: trūksta langų apvadų, karnizų fragmentų. Kapines juosia lauko akmenų tvora. Pagrindiniai vartai yra kartu ir buvusi 3 tarpsnių varpinė. Varpo, smailės kryžiaus nėra. Išlikęs apie 1,4 m aukščio medinis altoriaus kryžius su Nukryžiuotoju šiuo metu saugomas Jiezno bažnyčios zakristijoje.

Regionas: Suvalkija. Maldos namai Suvalkijoje
Savivaldybė: Prienų rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Jieznas [2]
Adresas: Vilniaus g. 26, Jieznas, Jiezno sen., Prienų r. sav.
Koplyčią supa Jiezno senosios kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Šorena Džaniašvili..... Gruzijoje ji išgarsėjo po „Robinzonų“. Mergina net 40 dienų ištvėrė negyvenamoje saloje Malaizijoje ir per plauką nepateko į finalą
Gražūs žodžiai moters dienos proga..... sveikinimai kovo - 8-osios proga... tai gražūs žodžiai mylimosioms, draugėms, klasiokėms, bendradarbėms, kolegėms, kaimynėms ar šiaip pakeleivėms ir pan..
Cicerono, tikslūs pastebėjimai ..CICERONAS - Romos valstybės veikejas ir filosofas, ir mintys kurios buvo užrašytos prieš 2000 metų..