» Jiezno Šv. Kryžiaus koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Jiezno Šv. Kryžiaus koplyčiaTai koplyčia stovinti Prienų rajone, Jiezno senosiose kapinėse, esančiose prie kelio 3309 Jieznas–Sobuva, 0,5 km į šiaurės rytus nuo Jiezno bažnyčios.

Koplyčia pastatyta XVIII a. pabaigoje senųjų kapinių pietų pusėje, į ją atsiremia nuo vartų vedantis pagrindinis takas. Koplyčia tuščia, stovi uždaryta, nenaudojama. Istorinių tyrimų nėra atlikta.

Vietos gyventojai atsimena, kad koplyčios rūsyje per karą buvo slepiami ginklai. Vėliau koplyčia buvo apleista, nyko, buvo įlūžusios grindų lentos.

Koplyčia turi baroko stiliaus bruožų, stačiakampio plano, su atsikišusiu trisieniu (apside). Dvišlaitis stogas uždengtas šiferio lakštais, virš apsidės – skarda. Ant kraigo įtaisytas didelis kryžius. Vidinė patalpa vienanavė, jos vientisa erdvė nedaloma pertvarinių sienų. Lubos medinės, lygios. Grindys sudėtos iš lentų. Neišlikę bažnytinio interjero detalių ar puošybos, užklotas įėjimas į rūsį. Šoninėse sienose yra po vieną stačiakampį langą, priekiniame fasade – dvi ovalo formos angos.

Matyti neprofesionalaus remonto žymės: trūksta langų apvadų, karnizų fragmentų. Kapines juosia lauko akmenų tvora. Pagrindiniai vartai yra kartu ir buvusi 3 tarpsnių varpinė. Varpo, smailės kryžiaus nėra. Išlikęs apie 1,4 m aukščio medinis altoriaus kryžius su Nukryžiuotoju šiuo metu saugomas Jiezno bažnyčios zakristijoje.

Regionas: Suvalkija. Maldos namai Suvalkijoje
Savivaldybė: Prienų rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Jieznas [2]
Adresas: Vilniaus g. 26, Jieznas, Jiezno sen., Prienų r. sav.
Koplyčią supa Jiezno senosios kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kalėdiniai, naujametiniai darbalaukio fonai..... arba tapetai arba tiesiog walpapers. Taigi, švenčių proga papuoškime monitoriaus ekraną...
Eilėraščiai mamai ir apie mamas ..... Dėkui Tau, mamyte, Kad išauginai, Kad paleidai į pasaulį, Kad išmokinai. Šiandien ačiū Tau tariu Ir šiltai apkabinu...
Faktai apie Senovės Egiptą..... Ar žinote, kad kol dar nebuvo išrasti antibiotikai, ankstyvojoje liaudies medicinoje buvo naudojami maisto pelėsiai arba purvas.Pavyzdžiui, Senovės Egipte infekcijoms gydyti buvo naudojami duonos