» Janapolės Visų Šventųjų koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Janapolės Visų Šventųjų koplyčiaTai koplyčia stovinti Janapolėje, Varnių seniūnijoje, Telšių rajone, apie 1 km į rytus nuo 160 Telšiai–Varniai–Laukuva. Koplyčia stūkso senųjų katalikų kapinių apsuptyje, priešais arkinius mūro vartus. Nuo jų veda betoninis takas su laiptais. Kapinės siekia Janapolės bažnyčios šventorių.

Medinė Janapolės koplyčia pastatyta 1888 m. arba 1887 m. Kapinių koplyčioje būta altoriaus, o bokštelyje varpo, kurį Pirmojo Pasaulinio karo metais pasisavino vokiečių kariuomenė. Kapinių tvora, gausėjant palaidojimų, ne kartą perstatyta. Žinoma, kad buvo išmūryta 1922 m. Po metų kapinės išplėstos ir pašventintos 1923 m. gegužės 27 d. parapiją vizitavusio Žemaičių vyskupo Pranciškaus Karevičiaus.

Sovietmečiu koplyčia buvo menkai prižiūrima, tarnavo sandėliu laidojimo reikmenims, vėliau kiek tvarkyta. Išliko originalaus altoriaus fragmentas, nedidelis varpas, stogo smailės kryžius (forma primenantis kryžius ant kaimyninės bažnyčios). Atgimimo metais remontuojant bažnyčią, laikytos pamaldos, pastatant nešiojamą altorėlį.

2010 m. oficialiai įregistruota Janapolės Šv. Arkangelo Mykolo parapijoje, 2011 m. suteiktas Visų šventųjų titulas.

Vyskupija: Telšių vyskupija.
Dekanatas: Telšių dekanatas.
Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Telšių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Janapolė [2]
Adresas: Viržuvėnų g. 32A, Janapolė, Varnių sen., Telšių r. sav.
Koplyčią supa Janapolės senosios kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Faktai apie iguanas..... Ar žinote, kad iguanos gali ir kandžiotis – tai paskutinė priemonė ginantis, kuomet nebepadeda nei smūgiavimas uodega. Jauniklio įkandimas nėra skausmingas.Tačiau suaugusi iguana kanda greitai, tv
Apžvalgos bokštai, aikštelės..... vasara.. pats geriausias metas, atrasti bei aplankyti apžvalgos aikštelės bei pasigrožėti nuo jų atsiveriančiomis beribėmis panoramomis
Ilgesio atvirukai..... gražūs e-atvirukai ilgesio tema, nevertėtų tylėti jei pasiilgote, tai.. reikėtų ir parodyti :)