» Grūstės Šv. Marijos Magdalenos koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Grūstės Šv. Marijos Magdalenos koplyčiaTai katalikų koplyčia stovinti Mažeikių rajone, Sedos seniūnijoje, Grūstės kapinių centre. Kapinės įsikūrusios 4,6 km į šiaurės vakarus nuo Sedos, prie kelio 2701 Seda–Pašilė–Ylakiai. Prie jos patenkama pro puošnius kapinių vartus su įrašu „Čia palaidoti brangiausi mūsų turtai“. Koplyčia naudojasi ne tik Sedos, bet ir aplinkinių rajonų tikintieji.

Pirmasis žinomas koplyčios paminėjimas randamas Sedos parapijos vizitacijos knygoje, kuri rodo, kad 1791 m. Grūstės koplyčia jau buvusi, o jos centriniame altoriuje yra šv. Magdalenos Marijos paveikslas. Pasak enciklopedininko Broniaus Kviklio, dabartinė koplyčia kapinėse pastatyta 1806 m.

1816 m. koplyčia iš pagrindų suremontuota. Taip pat B. Kviklio duomenimis, 1880 m. koplyčia parapijiečių buvo atstatyta, nors koplyčios viduje esanti lentelėje su užrašu „S. R. 1883 1986“ rodo, kad ji buvo restauruota 1883 m. Sovietmečiu koplyčia remontuota 1986 m. – ją (taip pat Renavo ir Sedos bažnyčias) remontavo kunigas klebonas J. Šiurys.

2014 m. koplyčia buvo suremontuota. Vykdant projektą buvo atliktas stogo remontas – atnaujinta stogo danga, įrengta lietaus vandens nutekėjimo sistema, pakeisti pastato išorės sienose suręstose iš pusrasčių vainikai ir apkalti dailylentėmis.

Kopyčia yra medinė, halinė, 8 m aukščio, stačiakampio plano, 9x16 m dydžio, su apside. Statinys apkaltas vertikaliomis 6 cm pločio lentelėmis, stogas dvišlaitis, dengtas skarda (prieš remontą buvo dengtas šiferiu, anksčiau – skiedromis), su vienu nedideliu bokšteliu. Ant bokštelio – geležinis kryžius su keliomis kryžmomis ir geometriniu motyvu. Virš apsidinės dalies ant stogo yra mažesnis geležinis kryželis. Koplyčia nudažyta melsvais dažais. Koplyčios varpinėje kabo du varpai: vienas nulietas 1788 m., kitas – 1833 m. Presbiterijos langai mozaikiniai, iš mėlynų ir geltonų kvadratėlių. Virš įėjimo į presbiteriją yra užrašas „Palaiminti mirusieji, kurie miršta Viešpatyje”.

Vyskupija: Telšių vyskupija.
Dekanatas: Mažeikių dekanatas.
Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Mažeikių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Slėnio g. 67, Grūstė, Sedos sen., Mažeikių r. sav.
Koplyčią supa Grūstės kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Eilėraščiai apie augalus..... stovi beržas - lieknas, išlakus, Per varsnas išbėgęs iš beržyno. Ar jis pats išėjo į laukus, Ar jį vėjas išnešė — kas žino..
E-atvirukai Kovo 11-osios proga..... gražūs e-atvirukai Kovo 11-osios proga - Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga, pasveikink ir primink savo draugams istorines datas :)
Faktai apie dviračius..... Teigiama, kad per savaitę dviračio pėdalus minant bent tris valandas, širdies ir kraujagyslių ligų rizika sumažėja perpus.