» Grūšlaukės Šv. Jono Nepomuko bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Grūšlaukės Šv. Jono Nepomuko bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Grūšlaukės miestelyje, 12 km į vakarus nuo Salantų. Ignas Oginskis ir Elena Oginskienė 1765 m. skyrė lėšų bažnyčiai. Jai 1771 m. dovanoti 3 margai žemės. Bažnyčia buvo pastatyta 1778 m., buvo Salantų parapijos filija, o 1923 m. jai suteiktos parapijos teisės. 1923 m. įkurta parapija.

Po Antrojo pasaulinio karo bažnyčia sudegė. 1947 m. pastatyta nauja medinė. 1990 m. netoli senosios buvo pradėta statyti nauja bažnyčia, kurią projektavo architektas S. Stipinis ir inžinierius V. Žemaitis. Statybos pabaiga – 2000 m. Senoji Šv. Jono Nepomuko bažnyčia nustojo veikti 1995 m. Naujoji bažnyčia perėmė senosios pavadinimą.

Iki Antrojo pasaulinio karo stovėjusi bažnyčia buvo kryžiaus formos. Iki 1995 m. naudota Šv. Jono Nepomuko bažnyčia yra stačiakampio plano, bebokštė. Savo forma primena tradicinį medinį gyvenamąjį namą. Dabartinė Šv. Jono Nepomuko bažnyčia pastatyta iš marmūro.

Vyskupija: Telšių vyskupija.
Dekanatas: Palangos dekanatas.
Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Kretingos rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Grūšlaukė [2]
Adresas: Darbėnų g. 29, Grūšlaukė, Darbėnų sen., Kretingos r. sav.
Tel: (445) 41789

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Eilėraščiai apie Užgavėnes..... Žmonės renkas prie laužų, Kaukes dedasi baubų, Kas riestainius, kas raguolius, Perka rinkėmis ir puošias...
Ne už kalnų ir Velykos..... o ar numanot, kaip jaučiasi kiaušiniai prieš velykas? Pasirodo Velykos - kiaušinių baubas :))
Kas yra parkūras?.....parkūras atsirado 1987 m., jo pradininkais laikomi David Belle ir Sebastien Foucan. Parkūre naudojamos gimnastikos, lengvosios atletikos, kovos menų...