» Gražiškių Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Gražiškių Šv. arkangelo Mykolo bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Gražiškių miestelyje, prie Vištyčio-Kalvarijos kelio. Apie 1600 m. dvarininkas Vaitiekus Gintautas pastatė pirmąją medinę bažnyčią. 1614 m. jai dovanoti 6 valakai Gražiškių kaimo žemės, malūnas su tvenkiniu ir Sebastijoniškių, arba Gražupio, palivarkas su 3 valakais žemės.

Po 1745 m. pastatyta nauja medinė bažnyčia (konsekravo Vygrių vyskupas Mykolas Pranciškus Karpavičius). Sunykusi bažnyčia 1865 m. nugriauta, iš Šunskų atvežta ir pastatyta laikina.

1877–1881 m. pastatyta dabartinė mūrinė bažnyčia. Ją 1886 m. konsekravo pavyskupis Juozapas Olekas. Bažnyčios vidų išpuošė kunigas Jokūbas Rutkauskas. 1894 m. sudegė klebonija. 1900 m. bažnyčia remontuota, išdažyta.

1926 m. klebonu paskirtas K. Augustaitis. Jam 1931 m. išvykus į Gelgaudiškį, trejus metus Gražiškiuose klebonavo V. Aleksandravičius. 1934 m. jį pakeitė A. Uoginta, o šį 1964 m. - Vytautas Vaitauskas. Jo iniciatyva 1969 m. buvo atliktas bažnyčios remontas ir pastatyta klebonija.

Bažnyčia stačiakampio plano, vienabokštė, su pristatyta žema krikštykla ir zakristija. Apsidė pusapvalė. Vidus 3 navų, atskirtų pilioriais.

Regionas: Suvalkija. Maldos namai Suvalkijoje
Savivaldybė: Vilkaviškio rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Gražiškiai [2]
Adresas: Dainavos g. 1, 70340 Gražiškiai, Gražiškių sen., Vilkaviškio r. sav.
Tel: (342) 6 97 01
Prie bažnyčios netoliese yra kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Faktai apie tautas..... Ar žinote, kad 27 proc. žmonių pagal statistiką, mano, kad iš visų europiečių vokiečiai yra patys nedraugiškiausi.
Papuoškim namus velykoms!..... malonios smulkmenos šventiniai nuotaikai susikurti
Kūčių pavadinimo kilmė..... kiekvienas pavadinimas slepia savyje vienokią ar kitokią prasmę. Kūčios – Kalėdų išvakarių apeiginė vakarienė. Nuo jos – ir dienos pavadinimas. Taigi, kokia prasmė slypi pavadinimuose kūčios, kūči