» Gražiškių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Gražiškių koplyčiaTai koplyčia, esanti Gražiškių kaimo kapinėse, Šakių rajone, apie 4 km į rytus nuo Barzdų. Garsėja rugsėjo 12 d. čia vykstančiais Švč. Mergelės Marijos Vardo atlaidais. Priklauso Barzdų Kristaus Karaliaus parapijai.

Gražiškių kaimo koplytėlė pastatyta 1795 m. Griškabūdžio filijos administratoriaus karmelito kun. Jeronimo Šateikos rūpesčiu ir aplinkinių kaimų ūkininkų pastangomis.
1826 m. Apaštalų Sostas koplyčiai suteikė Šv. Morkaus ir Švč. M. Marijos Gimimo atlaidus.

Šv. Morkaus atlaidai Gražiškiuose buvo švenčiami ir sovietmečiu iki 1968-ųjų metų, o vietoj Švč. M. Marijos Gimimo atlaidų švenčiami Švč. M. Marijos vardo atlaidai.

2009 m. koplyčia buvo suremontuota, sutvarkytos kapinaitės, aplink jas esanti erdvė. 2010 m., pirmą kartą po sovietmečio, buvo atnaujinti Šv. Morkaus atlaidai. Minint koplyčios 215–ąsias sukaktuvių metines išleista kraštotyrinė knyga.

Koplyčia stačiakampio plano, be išskirtos presbiterinės dalies, pereinantis į trisienę tokio paties pločio ir aukščio apsidę. Vėliau pietinėje pusėje buvo pristatyta kvadratinio plano mažytė zakristija, o dar vėliau – prie pagrindinio fasado medinis stačiakampis prieangis, išorėje tokio paties pločio kaip ir koplyčia. Stogas skardinis. Pagrindinės dalies ir prieangio stogai dvišlaičiai, zakristijos – vienšlaitis. Virš pagrindinio fasado trikampio mūrinio frontono pastatytas kvadratinio plano medinis bokštelis smailėjančia viršūne. Bokštelyje pakabintas 1805 m. lietas žalvarinis varpas, kuris 2012 m. per Vėlines buvo pavogtas. Altorius yra dviaukštis, raižytas. Žemutiniame aukšte – paveikslas „Švč. Mergelė Marija su vaikeliu“ (Sapiegų Madona). Viršutiniame aukšte – paveikslas „Šv. evangelistas Morkus“.

2015-06-17 įtraukta į Kultūros vertybių registrą.

Vyskupija: Vilkaviškio vyskupija.
Dekanatas: Šakių dekanatas.
Regionas: Suvalkija. Maldos namai Suvalkijoje
Savivaldybė: Šakių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Gražiškiai [2]
Adresas: Gražiškiai 10, Barzdų sen., Šakių r. sav.
Koplyčią supa Gražiškių kaimo civilinės kapinės.

Pamaldos:
ATLAIDAI:
Švč. Mergelės Marijos Vardo atlaidai - rugsėjo 12 d.


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Eilėraščiai apie Lietuvą..... Yra šalis, kur upės teka.. Linksmai tarp girių ūžiančių. Ir meiliai tarpu savęs šneka.. Prie giesmininkų vėversių. Ten prakaitas aplieja žmones.. Prie vasaros darbų sunkių..
Atvirukai rudens proga..... gražūs bei šilti e-atvirukai rudens proga, primink savo draugams.. kad spalvingiausio metų laiko nepražiopsotų, darbų verpete :)
Eilėraščiai apie vasarą..... Baltų beržų pavėsy vakaras sustoja, Prabėgo dar viena svaiginanti diena, O vasaros gaiva vakaris vėl alsuoja, Pasklido pienių pūkas po kalvas...