» Gojaus Šv. Mikalojaus Stebukladario sentikių cerkvė

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Gojaus Šv. Mikalojaus Stebukladario sentikių cerkvė
Gojaus Šv. Mikalojaus Stebukladario sentikių cerkvė © vietoves.lt

Tai rusų sentikių maldos namai Šalčininkų rajone, Jašiūnų seniūnijoje, Gojaus kaime, apie 2 km į pietus nuo Jašiūnų, 1,5 km į pietvakarius nuo kelio A15 Vilnius–Lyda. Priklauso Gojaus sentikių religinei bendruomenei. Šiuo metu bendruomenę sudaro apie 60 narių. Bendruomenei pirmininkauja Piotr Griaznov, jam talkina Antonina Jankovskaja.

2014 m. liepos 12 d. buvo švenčiamos sentikių bendruomenės įkūrimo Gojaus kaime 300–osios metinės. Šia proga baigėsi 2012 m. inicijuotas šventovės remonto projektas, taip pat pašventintas kiemelyje paminklas–kryžius, įamžinantis pirmųjų Gojaus sentikių atminimą.

1920 m. pabaigoje Gojaus bendruomenėje buvo 368 nariai, gyvenę Gojaus (28 namai) ir aplinkiniuose kaimuose. 1937 m. buvo baigta statyti naujoji cerkvė. Iki jos buvo meldžiamasi senojoje. Senoji medinė maldykla stovėjusi netoli tos vietos, kur stovi dabartinė.

Pokario metais bendruomenę sudarė apie 350 narių, 1950–1980 m. šis skaičius mažėjo. Kolektyvizacija lėmė, kad gyventojai kėlėsi į miestus, dalis iš jų persikėlė į Šalčininkus ir Vilnių.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Šalčininkų rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Gojus [2]
Adresas: Sentikių g. 10, Gojus, Jašiūnų sen., Šalčininkų r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Žaidimai vakarėliams..Ruošiatės surengti linksmą vakarėlį? Nepamirškite ir žaidimų, jie ne tik pagyvins jūsų šventę, bet ir jūsų svečiams paliks neišdildomą įspūdį..
Velykų medis..... belaukiant velykų, dažną kamuojantis klausimas... kaip papuošti namus? Taigi.. velykų medis. Šiais metais išbandėme labai paprastą ir nesudėdingą kiaušinių marginimo būdą - lipdukus kiaušiniams
Kai belieka tik brangus atminimas..... Yra gyvenime ir praeitis ir ateitis. Ir dideli darbai, ir didelės svajonės. Laimingas tas, kas moka atvira širdim Gyvenimo kančias praeiti ir mylėti žmones