» Gižų Šv. Antano Paduviečio bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Gižų Šv. Antano Paduviečio bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Gižų kaime, 1 km į šiaurės rytus nuo Vilkaviškio–Marijampolės kelio. 1774 m. Minsko vaivados A. Chmaros iniciatyva pastatyta medinė bažnyčia. Ji 1834 m. sudegė.

Gižų dvaro savininkai 1847–1850 m. pagal italų architekto Henriko Markonio projektą pastatė dabartinę mūrinę bažnyčią. Prie jos veikė parapinė mokykla. Klebonas Lukas Staugaitis (1838–1913, mirė Gižuose) 1907 m. įkūrė „Žiburio“ draugijos skyrių, kuris įsteigė biblioteką-skaityklą, 1910 m. surengė viešą lietuvišką vakarą su vaidinimu. L. Staugaitis perdirbo ir 1888 m. išleido „Lietuvišką lamentorių" (išėjo 19 leidimų).

Gižų dvare 1922–1930 m. veikė Seinų kunigų seminarija. 1938 m. bažnyčia išdažyta. 1944 m. sudegė mūriniai dviaukščiai parapijos namai su sale. Po karo bažnyčia suremontuota.

Bažnyčia neogotikinė, stačiakampio plano, su bokšteliais. Šventoriaus tvora akmenų mūro.

Vyskupija: Vilkaviškio vyskupija.
Dekanatas: Vilkaviškio dekanatas.
Regionas: Suvalkija. Maldos namai Suvalkijoje
Savivaldybė: Vilkaviškio rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Liepų g. 11, 70314 Gižai, Gižų sen., Vilkaviškio r. sav.
Tel: (342) 4 26 46

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kaip organizmą veikia muzikos instrumentai?..Dar senovės Egipto žyniai pastebėjo, kad niekas taip nepersmelkia jausmų kaip muzika. Tam tikrais sąskambiais žyniai šventyklose gydydavo ligonius. Stebuklingą muzikos poveikį pripažino ir graikai, o
10 mūsų klausimų FIX FM Radio laidų vedėjui Ryčiui..Na ką galiu patarti svajotojams apie internetinę radiją, siekite savo tikslo, tai svarbiausia, nors tai nėra taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio...
Katė pati bandė atgaivinti kitą katę!..tai kaip rašo spauda įvyko Turkijoje šių metų pradžioje. Itin graudus video :(