» Geležių Šv. Juozapo bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Geležių Šv. Juozapo bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Geležių miestelyje, 8,5 km į šiaurę nuo Subačiaus geležinkelio stoties. Naujadvario dvaro (1 km į pietus nuo Geležių) savininkas Puzinas Geležių kapinėse 1779 m. pastatė medinę koplyčią. Kurį laiką buvo dvaro išlaikomas kapelionas (pamaldos leistos 1783 m.).

Iki XIX a. vidurio koplyčia vadinta Naujadvario vardu. 1874 m. pastatyta medinė bažnyčia. Prie jos Jonas Baruolis (1848–1930) pastatė varpinę (apačia akmeninė, viršus medinis). Bažnyčiai iš Naujadvario dvaro 1925 m. paskirta 6 ha žemės.

Bažnyčiai sunykus, ji ir varpinė 1935 m. nugriautos. Toje pačioje vietoje kunigo Vinco Beinorto rūpesčiu ir parapijiečių lėšomis 1936 m. pastatyta dabartinė medinė bažnyčia. Ji 1937 m. išdažyta, įrengta sakykla. 1938 m. įrengti 5 registrų vargonai.

Bažnyčia turi neogotikos bruožų, kryžminio plano. Bokštas pastatytas prie fasado kairiojo kampo. Vienanavė. Šventoriaus (53 × 40 m) tvora akmenų mūro ir metalo. Šventoriuje yra senos kapinės.

Vyskupija: Panevėžio vyskupija.
Dekanatas: Panevėžio dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Panevėžio rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Varpo g. 5, 38451 Geležiai, Karsakiškio sen., Panevėžio r. sav.

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais: 12 val.

ATLAIDAI:
Šv. Juozapo – kovo 19 d. (keliama į artimesnį sekmadienį).
Šv. Jokūbo – liepos 25 d. (keliama į artimesnį sekmadienį).
Šv. Stanislovo Kostkos – lapkričio 7 d. (keliama į artimesnį sekmadienį).


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Žaliakalnio funikulierius..... Žaliakalnio funikulierius - vienas iš dviejų Kauno keltuvų, pirmasis mieste ir Lietuvoje bei vienas seniausių veikiančių keltuvų Europoje. Funikulierius veikia nuo 1931 metų, rugpjūčio 5 d. žaliak
Kaip atpažinti kiaulių gripą?..... liga prasideda staigiai, skauda galvą ir akių obuolius, padidėja temperatūra, “laužo”
Kaip supakuoti, suvynioti dovanas?..... idėjos, kaip tą padaryt paprastai, greitai ir gražiai ir aišku be didelių išlaidų..