» Geidžių Šv. Onos koplyčia (bažnyčia)

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Geidžių Šv. Onos koplyčia (bažnyčia)Tai Geidžių koplyčia, dar vadinama Šv. Onos bažnyčia – katalikų koplyčia, stovinti Geidžių kaime, Tirkšlių seniūnijoje, Mažeikių rajone, prie kelio 2708 Tirkšliai–Bugeniai. Koplyčia veikianti, priklauso Tirkšlių Kristaus Karaliaus parapijai.

Pirmąją bažnytėlę Geidžiuose, manoma, kad pastatė dvarininkai Važinskiai. 1862 m. buvo pastatyta naują dabartinė medinė koplyčia, kuri priklausė Tirkšlių parapijai.

1963 m. Geidžių koplyčia iš tikinčiųjų buvo atimta ir paversta kolūkio grūdų sandėliu. Meno vertybės ir liturginiai indai 1964 m. išvežti į Telšių kraštotyros muziejų. Kolūkiui pastačius naujus šiuolaikiškus sandėlius, Geidžių koplyčia ilgai stovėjo nenaudojama. Tik apie 1988 m. kunigo Ignaco Žeberskio, vėliau Tirkšlių parapijos klebono Anupro Gauronsko iniciatyva buvo pradėta rūpinti koplyčios atnaujimu bei prikėlimu naujam gyvenimui.

1992 m. liepos 26 dieną įvyko Geidžių koplyčios atšventinimo iškilmės. Ceremoniją atliko Telšių Katedros kancleris Juozas Gedgaudas. Jis taip pat laikė Šv. mišias. Pamokslą pasakė Telšių Katedros dekanas kunigas Juozapas Šiurys.

Koplyčia yra architektūros paminklas, 2003 m. kartu su varpine įtrauktas į LR Kultūros vertybių registrą.

Vyskupija: Telšių vyskupija.
Dekanatas: Mažeikių dekanatas.
Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Mažeikių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Tirkšlių g. 59, Geidžiai, Tirkšlių sen., Mažeikių r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Faktai apie šikšnosparnius..... Ar žinote, kad šikšnosparnis - vienintelis žinduolis, galintis skraidyti
Faktai apie ketvirtadienį..... pagal kai kurias konvencijas (pvz., ISO 8601), savaitės numeruojamos pagal ketvirtadienius
Faktai apie agurkus..... Ar žinote, kad agurkų stiebus aplink vertikaliai ištemptas virves reikėtų apsukti pagal laikrodžio rodyklę. Jei agurkų stiebus apsuksite prieš laikrodžio rodyklę, jie jau kitą dieną atsisuks.