» Gaurės Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Gaurės Šv. arkangelo Mykolo bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Gaurės miestelyje, prie Įkojo ir Šešuvies santakos. Įrengta 1971 m. gyvenamajame name. Gaurėje 1661 m. minima evangelikų reformatų bažnyčia. Grįžęs į katalikybę Gabrielius Kaminskis 1670 m. katalikų bažnyčiai skyrė turtų, įkurta parapija; dovanotas Vytariškių (vėliau pavadintas Kunigiškiais) kaimas.

Po 1671 m. panaikinta evangelikų reformatų bažnyčia. Metrikų knygos rašytos nuo 1675 m. 1773 m. pastatyta nauja medinė bažnyčia. 1887 m. leista apmūryti šventorių.

1918–1943 m. klebonavo Kazimieras Šleivys. Jis už lietuvišką veiklą, draudžiamos spaudos platinimą 1902 m. buvo 2 m. ištremtas iš Lietuvos. 1970 m. bažnyčia sudegė. 1971 m. maldos namai įrengti gyvenamajame name. 1992 m. pradėta statyti nauja bažnyčia. Šventoriuje išlikę senosios bažnyčios mūrinės tvoros vartai ir medinė varpinė, 5 geležiniai kryžiai (XIX a.).

Vyskupija: Telšių vyskupija.
Dekanatas: Tauragės dekanatas.
Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Tauragės rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Liepų al. 4, Gaurė, 73111 Tauragės r.
Tel: (446) 46483

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

E-atvirukai bet kokiam skoniui..... gražūs e-atvirukai - tema įvairus atvirukai, tinkantys mylimiems ar patinkantiems žmogeliukams bei žinoma priešams :))
Menas iš sėklų ir riešutų..... Įdomusis menas, kur susikerta piešinys ir riešutai, bei saulėgražos...
Tostai šv. Velykų proga..... Tebūnie palaiminti tie namai, kur Šventos Velykos yra šventė ne tik kūnui, bet ir sielai! Už namus be dūmų!