» Garliavos evangelikų liuteronų bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Garliavos evangelikų liuteronų bažnyčia
Garliavos evangelikų liuteronų bažnyčia © Laima

Tai mūrinė evangelikų liuteronų bažnyčia, esanti Kauno rajone, Garliavoje, Vytauto g. 99. Bažnyčia neveikianti, remontuotina.

1818 m. Garliavoje buvo įsteigta liuteronų parapija ir pastatyta pirmoji medinė bažnyčia. Mūrinė bažnyčia pastatyta apie 1860-1870 m. Bažnyčia buvusi su bokštu, kuriame kabojo du variniai didžiuliai varpai. Vidaus interjerą puošė didelis ir prabangus šviestuvas, patogūs suolai, altoriaus įranga. Pirmojo pasaulinio karo metais bažnyčia nukentėjo. Buvo sunaikinti bokštas, stogas, langai, durys. 1937 m. inžinierius Antanas Gruodis parengė bažnyčios bokšto atstatymo projektą. Pagrindinio fasado ašyje smaile užbaigtas keturkampis bokštas, kurio aukštis apie 25 m. Tarpukario metais bažnyčia buvo atstatyta, čia vyko sakralinė veikla.

Po Antrojo pasaulinio karo bažnyčia buvo išdraskyta, išgrobstyta. Sovietiniais metais maldos namai buvo paversti kailių ir odų apdirbimo dirbtuvėmis. Atgavus Nepriklausomybę, smarkiai apleista bažnyčia buvo grąžinta evangelikų liuteronų bendruomenei, tačiau sakralinė veikla joje taip ir neatsigavo.

Bažnyčios pastatas yra daugiakampio formos plano, vieno aukšto su bokštu. Pastato tūrį formuoja vienanavė, stačiakampio plano bažnyčios erdvė, kiek žemesnė penkiasienė presbiterija ir keturkampio plano bokštas. Pagrindinis įėjimas iš rytinės pusės (nuo Vytauto g.), šalutinis - iš vakarinės. 2005 m. balandžio 18 d. objektas buvo įregistruotas į Nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Kauno rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Garliava [2]
Adresas: Vytauto g. 99, Garliava, Garliavos sen., Kauno r. sav.
NEveikianti

Garliavos evangelikų liuteronų bažnyčia nuotraukose:

Garliavos evangelikų liuteronų bažnyčia | Autorius: Laima  Garliavos evangelikų liuteronų bažnyčia | Autorius: Laima  Garliavos evangelikų liuteronų bažnyčia | Autorius: Laima  Garliavos evangelikų liuteronų bažnyčia | Autorius: Laima  Garliavos evangelikų liuteronų bažnyčia | Autorius: Laima  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Faktai apie smegenis..... Ar žinote, kad nuo gimimo žmogaus galvos smegenyse jau yra apie 14 milijardų ląstelių, o jų skaičius iki mirties nedidėja.Priešingai sulaukus 25 metų kasdien sumažėja 100 000 ląstelių.Per minutę m
Faktai apie Senovės Egiptą..... Ar žinote, kad kol dar nebuvo išrasti antibiotikai, ankstyvojoje liaudies medicinoje buvo naudojami maisto pelėsiai arba purvas.Pavyzdžiui, Senovės Egipte infekcijoms gydyti buvo naudojami duonos
Nuodingiausi gyvūnai pasaulyje..... ar girdėjoje kokio gyvūno nuodai yra tarp daugiausiai nusinešusių gyvybių visame pasaulyje?