» Eržvilko koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Eržvilko koplyčiaTai katalikų kapinių koplyčia Eržvilke, Jurbarko rajone, prie kelio 4501 Stragutė–Eržvilkas–Bebirvai. Kapinės veikiančios, užima 1,4 ha teritoriją. Kapų apsuptyje, prie pagrindinio tako stovinti medinė koplyčia pagal paskirtį nenaudojama, joje išlikę bažnytinio interjero fragmentų (altorius).

Anksčiau koplyčia stovėjo prie dabartinės Eržvilko Šv. Jurgio bažnyčios, šventoriuje, kur veikė kaip laikinoji bažnyčia iki 1855 m. Pastačius naują (dabartinę) bažnyčią, buvo perkelta į Eržvilko kapines.

Eržvilko trečioji bažnyčia sudegė 1847 m., klebonaujant kunigui Ulinskui. Jai sudegus, dešinėje dabartinės bažnyčios pusėje buvo pastatyta laikina koplyčia ir pradėta statyti nauja, dabartinė bažnyčia. Kunigo Andrijausko statoma bažnyčia galutinai užbaigta 1855 m. Nuo to meto pradėtos aukoti šv. Mišios.

Kunigo Stanislovo Rocevičiaus rūpesčiu laikinoji koplyčia iš šventoriaus perkelta į dabartinius kapus, kur ji stovi iki šių dienų.

Koplyčia stačiakampio plano, su trisiene apside, apkaltas horizontaliomis lentomis, uždengtas dvišlaičiu stogu su šiferio danga (ant senųjų malksnų). Ant kraigo įtaisytas geležinis kryžius. Durų, langų angos stačiakampės. Viduje nėra grindų dangos. Išlikęs altorius (be paveikslo), manoma, tebėra nuo to laiko, kai buvo bažnyčia.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Jurbarko rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Eržvilkas [2]
Adresas: Šaltuonos g. 1, Eržvilkas, Eržvilko sen., Jurbarko r. sav.
NEveikianti
Koplyčią supa Eržvilko kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Durbės mūšis..... Kautynės įvyko 1260 m. liepos 13 d. prie Durbės ežero netoli Liepojos. Manoma, kad žemaičiams vadovavo kunigaikštis Treniota. Mūšis baigėsi visiška žemaičių pergale
Černobilio AE avarija..Tai pati baisiausia atominės energetikos katastrofa pasaulyje, įvykusi 1986 metais naktį iš balandžio 25-osios į 26-ąją. Tačiau pasaulis apie tai sužinojo tik po kelių dienų
Kosto Kubilinsko pasakos.....KOSTAS KUBILINSKAS - tai, taip vadinamas, vaikų poetas, nuo 1938 m. skelbė eilėraščius įvairiuose vaikų žurnaluose. Dažniausiai savo eilėraščiams suteikdavo pažintinį..