» Eičiūnų koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Eičiūnų koplyčiaTai veikianti katalikų koplyčia Alytaus rajone, Butrimonių seniūnijoje, Eičiūnų kaime, 5 km į rytus nuo Butrimonių, 200 m į pietus nuo kelio 1129 Onuškis–Butrimonys–Punia. Priklauso Pivašiūnų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijai.

Eičiūnų koplyčioje vyksta savaitinės pamaldos. Šv. Mišios aukojamos sekmadieniais, o vaikų ir jaunimo šv. Mišios – kiekvieno mėnesio antrą sekmadienį. Kaišiadorių vyskupo leidimu joje pravedami ir svarbiausi kaimo bendruomenės kultūriniai renginiai: saviveiklininkų koncertais koplyčioje paminimos Lietuvos nepriklausomybės, Motinos, Tėvo dienos, vyksta Joninių, Derliaus ir Kaimo šventės.

Eičiūnų koplyčia įkurta 1996 m. buvusiuose kultūros namų ir žemės ūkio bendrovės „Viltis“ administracijos pastatuose. Tuo metu piniginiu vienetu buvusiais pajais eičiūniškiai ir aplinkinių kaimų gyventojai išsipirko buvusį sovietinį kultūros namų pastatą. Vėliau organizuota ne viena rinkliava įvairiems statinio rekonstrukcijos darbams.

1996 m. bendruomenės narių iniciatyvos ir aukų dėka prie koplyčios pastatytas didelis ąžuolinis kryžius, kaip atsiribojimo nuo praeities ir ateities vilčių simbolis (aut. Algirdas Judickas, jis taip pat išdrožė kryžiaus kelio stotis). Meistras J. Ališauskas pagamino altorių, koplyčią papuošė dailininkės Leokadijos Belvertaitės sukurtas Švč. Mergelės Marijos su kūdikėliu paveikslas. Didžiausias pastato remonto darbų organizatorius ir rėmėjas buvo Pivašiūnų parapijos klebonas monsinjoras Vincas Baublys.

2000 m. kovo 4 d., Šv. Kazimiero, jaunimo globėjo, dieną, įvyko pirmosios jaunimo šv. Mišios.

Vyskupija: Kaišiadorių vyskupija.
Dekanatas: Alytaus dekanatas.
Regionas: Dzūkija. Maldos namai Dzūkijoje
Savivaldybė: Alytaus rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Alyvų g. 2, Eičiūnai, Butrimonių sen., Alytaus r. sav.

Pamaldos:
ŠV.MIŠIOS:
sekmadieniais – 15 val.
Kiekvieno mėnesio antrą sekmadienį – vaikų ir jaunimo šv. Mišios.


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Eilėraščiai apie Lietuvą..... Yra šalis, kur upės teka.. Linksmai tarp girių ūžiančių. Ir meiliai tarpu savęs šneka.. Prie giesmininkų vėversių. Ten prakaitas aplieja žmones.. Prie vasaros darbų sunkių..
E-atvirukai vasario 16-osios proga ..... e-atvirukai Lietuvos Valstybės atkūrimo diena.. pasveikink savo artimus, mylimus žmones
Šiaudų skulptūros..... šiaudai – tai sausa antžeminė javų stiebo dalis, likusi nukūlus grūdus. Naudojama, kaip pašaras, kuras, statybinė medžiaga, trąša.. ir žinoma meno dirbiniams