» Dūkštų Šv. Onos bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Dūkštų Šv. Onos bažnyčia
Dūkštų Šv. Onos bažnyčia © vietoves.lt

Tai bažnyčia stovinti Dūkštų kaime, 8 km į pietvakarius nuo Maišiagalos. Turi neogotikos bruožų. Pamaldos laikomos tik lenkų kalba. Dūkštų dvaro savininkė Darata Giedraitytė-Daubarienė 1647 m. pastatė koplyčią. Ji 1716 m. minima kaip Maišiagalos filija.

1772 m. pastatyta pusiau medinė, pusiau mūrinė bažnyčia (statyba rūpinosi rektorius kunigas M. Franckevičius). Pijorai laikė parapinę mokyklą. Pijoras kunigas Jonas Vičevskis už sukilėlių manifesto perskaitymą 1831 m. karo lauko teismo pasmerktas pakarti. Vėliau nuosprendis pakeistas. 1842 m. uždarius Vilniaus pijorų vienuolyną, Dūkštų bažnyčia palikta tikintiesiems.

Pagal Tomo Tišeckio projektą pijoro kunigo Joakimo Dembinskio rūpesčiu 1850–1856 m. pastatyta dabartinė mūrinė bažnyčia. Vilniaus gubernatorius 1867 m. pasiūlė Dūkštų bažnyčią perduoti stačiatikiams. Rusijos Vidaus reikalų ministras 1868 m. įsakė bažnyčią uždaryti. Ji 1869 m. pradžioje paversta cerkve. 1868 m. pabaigoje valstietis Jackus Klimas nuvežė carui į Peterburgą parapijiečių prašymą grąžinti Dūkštų bažnyčią.

Valstietis areštuotas, suimti ir tardyti dar 4 asmenys, pasirašę prašymą. Katalikai 1876 m. prašė leidimo laikyti pamaldas parapijos kapinių koplyčioje. Stačiatikių dvasininkas 1876 m. koplyčią nugriovė, medieną pardavė. Vėlesni parapijiečių prašymai atgauti bažnyčią atmesti. Bažnyčia 1918 m. bažnyčia suremontuota, tapo parapine.

Bažnyčia turi neogotikos bruožų, stačiakampio plano, vienabokštė, su bokšteliais, be apsidės.

Vyskupija: Vilniaus arkivyskupija.
Dekanatas: Kalvarijų dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Vilniaus rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Mokyklos g. 3, 14222 Dūkštos, Dūkštų sen., Vilniaus r. sav.
Prie bažnyčios netoliese yra Dūkštų kaimo kapinės.

Pamaldos:
ŠV.MIŠIOS:
I-V: 9.00 (lenkų).
VI: 10.00 (lenkų).
VII: 9.00 (lenkų), 11.00 (lenkų).

Kunigas budi: I-VI - 7.00 - 11.00, VII - 7.00 - 13.00.


Dūkštų Šv. Onos bažnyčia nuotraukose:

Dūkštų Šv. Onos bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Dūkštų Šv. Onos bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kalėdinės dekoracijos iš lipdukų..... jei iškyla klausimas kur panaudoti įvairius kalėdinius lipdukus? - mes siūlome visai paprastą idėją - pasidaryti kalėdines dekoracijas, kurių grožis aišku priklausys tik nuo turimų lipdukų..
Windows operacinės sistemos vystymosi istorija..... ar žinote dviejų raidelių OS reikšmę? O windows ar sako ką nors.. manau daugelis atsakytų TAIP :)) Tad, dirstelkime windows istoriją
Žaidimai vakarėliams..Ruošiatės surengti linksmą vakarėlį? Nepamirškite ir žaidimų, jie ne tik pagyvins jūsų šventę, bet ir jūsų svečiams paliks neišdildomą įspūdį..