» Dūkštelių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Dūkštelių koplyčiaTai koplyčia esanti Ignalinos rajone, Dūkštų seniūnijoje, Dūkštelių kaime. Koplyčia stūkso 3 km į šiaurę nuo Dūkšto, 0,8 km į rytus nuo Dūkšto dvaro, kelių 102 Vilnius–Švenčionys–Zarasai ir 179 Dusetos–Degučiai–Dūkštas kryžkelėje. Pakelėje, į Parsvėtaičio ežero pusę, ties koplyčia išsidėstę gamybiniai ir ūkiniai pastatai.

Koplyčia statyta XIX a. pabaigoje. Ji aštuonkampė, atviromis sienomis, suręsta iš raudonų plytų ir lauko akmenų. Stogas medinis, dengtas gontais, jo viršūnėje įtaisytas kaltinis kryžius su saulute. Statinio viduje stovi kryžius su medine nukryžiuoto Kristaus skulptūra. Sovietmečiu koplyčia buvo apleista, po 1990 m. – apgriuvusi.

Koplyčia yra reikšminga tautos kultūros paveldo dalis, 2005 m. įrašyta į LR Kultūros vertybių registrą.

Regionas: Dzūkija. Maldos namai Dzūkijoje
Savivaldybė: Ignalinos rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Dūkštelių k., Dūkšto sen., Ignalinos r. sav.
NEveikianti

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Andrea Bocelli - Besame Mucho..... Andrea Bocelli - Besame Mucho... užburianti daina.. ar gi ne taip?
Optinė iliuzija.... ar gali taip būti? - tai optinių iliuzijų video rinkinukas ...
Vestuviniai tostai..... Būkite tuo, kas esate: Gražūs, tyri, dar nepraradę vaikiškumo.. Būkite lyg muzikos garsai: Švelnūs, guodžiantys kiekvieno širdį.. Būkite žvaigždėmis, randančiomis kelią į gėrį.. Būkite žmonėmis –