» Dūkštelių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Dūkštelių koplyčiaTai koplyčia esanti Ignalinos rajone, Dūkštų seniūnijoje, Dūkštelių kaime. Koplyčia stūkso 3 km į šiaurę nuo Dūkšto, 0,8 km į rytus nuo Dūkšto dvaro, kelių 102 Vilnius–Švenčionys–Zarasai ir 179 Dusetos–Degučiai–Dūkštas kryžkelėje. Pakelėje, į Parsvėtaičio ežero pusę, ties koplyčia išsidėstę gamybiniai ir ūkiniai pastatai.

Koplyčia statyta XIX a. pabaigoje. Ji aštuonkampė, atviromis sienomis, suręsta iš raudonų plytų ir lauko akmenų. Stogas medinis, dengtas gontais, jo viršūnėje įtaisytas kaltinis kryžius su saulute. Statinio viduje stovi kryžius su medine nukryžiuoto Kristaus skulptūra. Sovietmečiu koplyčia buvo apleista, po 1990 m. – apgriuvusi.

Koplyčia yra reikšminga tautos kultūros paveldo dalis, 2005 m. įrašyta į LR Kultūros vertybių registrą.

Regionas: Dzūkija. Maldos namai Dzūkijoje
Savivaldybė: Ignalinos rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Dūkštelių k., Dūkšto sen., Ignalinos r. sav.
NEveikianti

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Raudona spalva nuotraukose..... jei nori kažką suvilioti - neprašausi jei aprangoje vyraus raudona spalva - tai aistros ir drąsos spalva
Eilėraščiai apie rudenį..... Vėtra šėlo, o šėlimas fėjos, O siutimas, ak tu! Ir ruduo šakose glamonėjos – Meilė rudenio naktų...
Špicai..... Špicai- ypač dekoratyvūs, lengvi, judrūs ir žaismingi šuneliai, turintys žavingą išvaizdą ir stiprią sveikatą. Praeiviai pamatę špicą, dažniausiai jį pavadina lapiuku ar meškiuku.