» Drungeliškės Švč. Jėzaus Širdies koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Drungeliškės Švč. Jėzaus Širdies koplyčiaTai medinė koplyčia, esanti Šilalės dekanato Kvėdarnos parapijoje, Gvaldų kaimo šiauriniame pakraštyje, miške, 400m į vakarus nuo Jūros ir Aitros santakos. Kelyje 2226  Veiviržėnai–Judrėnai–Pajūralis, pusiaukelėje tarp Judrėnų ir Pajūralio, pastatyta nuoroda „Drungeliškės koplyčia 4 km“.

Paskutinė atkarpa (apie 1,5 km miško kelio) – sezoninė, pravažiuojama šiltuoju metų laiku. 300 m žemiau upių santakos, virš upės įrengtas kabantysis lieptas, kad į Grimzdus atvykę maldininkai galėtų pasiekti dešiniajame Jūros krante stovinčią koplyčią. Nuo liepto iki jos – apie 300 m miško taku.

Dvi medinės viena kitoje stovinčios koplyčios vadinamos mediniais dievnamiais. Jos atspindi tradicinę liaudies architektūrą, yra unikalios savo struktūra – „koplyčia koplyčioje“. Viduje yra senoji, pirminė koplyčia, virš kurios buvo pastatyta dabartinė.

Netoliese stovėjo keturios Gvaldų kaimo sodybos. Iš vienos jų šeimininko – Drungilo – pavardės ir kilo vietovės bei koplyčios pavadinimas. 2013 m. koplyčia buvo suremontuota bei sutvarkyta aplinka.

Vieta garsėja stebuklinga Jėzaus Nazariečio statula, apsireiškusia ant švento akmens (manoma, jog ant to akmens pastatyta ir pati koplyčia). Žmonės čia pasimeldę, patiria dvasinių malonių, gerų permainų asmeniniame gyvenime. Kasmet paskutinįjį birželio sekmadienį pagal iš Vatikano gautą dekretą šioje Švč. Jėzaus Širdies koplyčioje vieną kartą per metus yra aukojamos šv. Mišios, Gvaldų–Drungeliškės Švč. Jėzaus Širdies atlaidai.

Stebuklingu laikomas lomoje šalia koplyčios srovenantis šaltinėlis. Į jį susirinkęs vanduo tebenaudojamas gydymui. Archaiškos apeigos, pasakojimuose minimas anksčiau čia buvęs akmuo, leidžia spėti, kad ši vieta laikyta šventa dar pagonybės laikais.

Vyskupija: Telšių vyskupija.
Dekanatas: Šilalės dekanatas.
Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Šilalės rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Knygnešio g. 5, Gvaldai, Kvėdarnos sen., Šilalės r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Gražūs žodžiai gimtadienio proga..... Kokia brangi Tau ši dienelė, Tik vieną kartą per metus. Tad sveikinu ir linkiu laimės Juk tai - gimtadienis brangus.
Atminimo žvakutė!..... kažkada man sakė, nereikia tokio puslapio, paklausiau kodėl? atsakė - tai liūdesys, bet juk gyvenimas ir susideda ir iš liūdesio ir iš linksmų akimirkų. Tad puslapis, kam svarbus prisiminimas..
Trys karaliai..... Trys karaliai - tai sausio 6-oji diena – kalėdinio laikotarpio vaikštynių ir linksmybių pabaiga. Tądien bažnyčiose šventinama kreida Žmonės, jos parsinešę namo, virš durų užrašo raides K M B su kr