» Domeikavos Lietuvos kankinių bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Domeikavos Lietuvos kankinių bažnyčia
Domeikavos Lietuvos kankinių bažnyčia

Tai bažnyčia Domeikavoje, Bažnyčios g. 1, šalia kelio  222  Kaunas–Vandžiogala. Priklauso Domeikavos Lietuvos kankinių parapijai. Prie bažnyčios įrengtas Lietuvos kankinių memorialas, kur žymūs tautodailininkai kuria Lietuvos kančių kelią, sudarytą iš 14 skulptūrų.

Domeikavos apylinkėje išsibarstę kaimai priklausė Lapių parapijai, o vėliau išaugusi gyvenvietė buvo priskirta Vilijampolės Šv. Juozapo parapijai. Atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę per įvykusį Domeikavos tikinčiųjų susirinkimą 1990 m. gruodžio 2 d. buvo nutarta kurti atskirą parapiją. 1990 m. gruodžio 6 d. kardinolas Vincentas Sladkevičius tikinčiųjų prašymui steigti naują parapiją pritarė ir jį patvirtino. Parapijos įkūrimo iniciatorius ir įkvėpėjas tuometinis Kauno arkivyskupijos kurijos kancleris mons. Alfonsas Svarinskas pasiūlė parapijai bei bažnyčiai suteikti Lietuvos Kankinių titulą.

Iš Mašinų bandymo stoties bandymų ūkio buvo išpirktas Plačiojoje gatvėje naujas gyvenamas pastatas ir jame įkurta klebonija, o pagalbiniame pastate – koplyčia. 1991 m. gegužės 1 d. įrengtoje koplyčioje mons. A.Svarinskas Domeikavoje aukojo pirmąsias šv. Mišias.

Bažnyčios statybos organizavimu pavesta rūpintis Šv. Juozapo parapijos klebonui Lionginui Vaičiulioniui. Ji pradėta statyti 1993 m., kuomet birželio 14 d.- bolševikinio lietuvių tautos genocido dieną kertinį akmenį pašventino vysk. Sigitas Tamkevičius. Taip pat buvo pašventinti Viktoro Žilinsko išdrožta skulptūrinė grupė ir kryžius. Statybos tęsėsi apie 13 metų. Darbai užtruko dėl lėšų stygiaus, be to subankrutavo kai kurie rangovai, tuo apsunkindami statybos darbų tęstinumą. Bažnyčia nėra iki galo pilnai įrengta.
1995 m. gegužės 6 d. Domeikavai paskirtas pirmas klebonas kun. Robertas Skrinskas. Iki tol aptarnavo kunigai iš Vilijampolės. Sustoję statybos darbai R. Skrinsko rūpesčiu buvo vėl tęsiami. Nuo 1997 m. gruodžio 25 d. pamaldos pradėjo vykti pašventintoje koplyčioje, kuri buvo įrengta bažnyčios rūsyje. Nuo šių šv. Kalėdų pamaldos jau vyko nepilnai įrengtoje Domeikavos bažnyčioje.

1999 m. pabaigoje buvo baigta statinio išorė, nutinkuotas bažnyčios vidus, įrengta šarvojimo salė. 2002–2003 m. buvo vykdomi interjero darbai (sienų apdaila, sumontuotos pakabinamos lubos, apšvietimo lempos, vitrina). 2004 m. išasfaltuota aikštelė.
2006 m. liepos 2 d. bažnyčia konsekruota.

Bažnyčios vyr. architektas – Lietuvos architektų sąjungos pirmininkas Kęstutis Pempė. Bažnyčios projekto autoriai architektai Kęstutis Kisielius, Gytis Ramunis, Artūras Asauskas drauge su „Vilniaus architektūros studija“, lietuvių išeivijos architektas Rimas Mulokas. Konstruktorius – Algis Kaptuleris.

Vyskupija: Kauno arkivyskupija.
Dekanatas: Kauno II dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Kauno rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Bažnyčios g. 1 Domeikava 54349 Kauno r.
www.domeikavoskankiniuparapija.lt

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS
Sekmadieniais - 12.00 val.
Antradieniais - penktadieniais - 9.00 val.
Šeštadieniais - 10.00 val.
Pirmadieniais Mišių nėra.

Kiekvieno mėnesio pirmąjį penktadienį vyksta:
9.00 – Šv. Mišios už ligonius;
9.30 – Švč. Sakramento išstatymas viešai adoracijai;
9.30 – 10.00 – adoracija tyloje;
10.00 – 11.00 – giesmės;
11.00 – 12.00 – Švč. Jėzaus širdies litanija;
12.00 – 13.00 – Viešpaties Angelo malda (šv. Kazimiero litanija);
13.00 – 14.00 – Rožinio malda;
14.00 – 15.00 – Šventosios Dvasios šlovinimas (litanija, giesmės);
15.00 – 16.00 – Gailestingumo vainikėlis;
16.00 – 17.00 – Švč. Mergelės Marijos litanija;
17.00 – 17.30 – giesmės;
17.30 – 17.50 – pal. Teofiliaus Matulionio litanija;
17.50 – 18.00 – palaiminimas Švč. Sakramentu;
18.00 – Šv. Mišios aukotojų intencijomis prašant pal. Teofiliaus Matulionio užtarimo.

ATLAIDAI
Lietuvos kankinių – birželio 14 d. (keliama į sekmadienį)
Šv. Kryžiaus Išaukštinimo – rugsėjo 14 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Rožinio Švč. Mergelės Marijos – spalio 7 d. (keliama į sekmadienį)


Domeikavos Lietuvos kankinių bažnyčia nuotraukose:

Domeikavos Lietuvos kankinių bažnyčia  Domeikavos Lietuvos kankinių bažnyčia  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Orginaliausia pavardė Lietuvoje..... pavardė žmogui itin svarbi, ji lydi visur ir visada. Jei pavardė keista, iš tikrųjų sunku susigyventi, bet, turbūt nieks nepaneigs išskirtinė pavardė turi ir tam tikro žavesio
Kalėdiniai, naujametiniai darbalaukio fonai..... arba tapetai arba tiesiog walpapers. Taigi, švenčių proga papuoškime monitoriaus ekraną...
Faktai apie sniegą..... Šiaip sniegą mes matome baltą arba mėlynas, tačiau jo spalvų diapazonas kinta nuo geltonos ir oranžinės iki žalios ir netgi purpurinės. Nors iš tikrųjų sniegas yra bespalvis..