» Deltuvos evangelikų reformatų bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Deltuvos evangelikų reformatų bažnyčiaTai evangelikų reformatų bažnyčia stovinti Deltuvoje. Tiksliau, tai, kas liko iš šios bažnyčios.

Deltuvos evangelikų reformatų bažnyčios pirminės statybos tiksli data nėra žinoma. 1611 m. Deltuvos bažnyčia jau pažymėta Lietuvos evangelikų reformatų (kalvinistų) sąrašuose

Nuo I-ojo Pasaulinio karo laikų Deltuvos bažnyčioje pamaldų nebūdavo, retkarčiais čia atvykdavo maldininkai su kunigais. 1919 m. bažnyčios rūsiuose buvusius palaidojimus, ieškodami aukso, išniekino bolševikų kareiviai.

II-ojo Pasaulinio karo metais  bažnyčioje kurį laiką gyveno vokiečių kareiviai, o karo pabaigoje vokiečiai besitraukdami susprogdino bažnyčios bokštą. Dėl to smarkiai nukentėjo  ir kitos pastato dalys, pastatas buvo neprižiūrimas ir sparčiai nyko.

Pokario metais prie bažnyčios būdavo užkasami žuvusių partizanų ir rezistentų palaikai.

Vėliau bažnyčios liekanos buvo virtusios šiukšlynu.

Prasidėjus Atgimimui, talkų metu, bažnyčios vidus buvo išvalytas nuo šiukšlių ir medžių bei krūmų. Šiuo metu bažnyčios liekanas prižiūri Deltuvos seniūnijos darbuotojai.

Šiuo metu pastatas priklauso Deltuvos seniūnijai. 1992-06-12 įtraukta į Kultūros vertybių registrą.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Ukmergės rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Deltuva [2]
Adresas: Gėlių g. 11B, Deltuva, Deltuvos sen., Ukmergės r. sav.
Belikę griuvėsiai

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kad meilė būtų kaip iš romano..... jeigu nori, kad tavo meilė būtų šalia tavęs, būk šalia jos tada, kai jai to labiausiai reikia
Kaip palengvinti pirmadienio kančias?..... keli patarimai, kurie padės, kad ši diena prabėgtų lengviau, beto jie tinka bet kuriai dienai ne tik pirmadieniui
Pakabukai raktams iš odos..... ar žinote, kad linksmas pakabukas prie raktų visuomet padės.. jiems nepasimesti