» Daumantiškių dvaro kapinių koplyčia-mauzoliejus

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Daumantiškių dvaro kapinių koplyčia-mauzoliejusTai Daumantiškių dvaro kapinių koplyčia-mauzoliejus stovinti Daumantiškių kaime, Pabaisko seniūnijoje, Ukmergės rajone. Vietinės reikšmės architektūrinis paminklas, 1992-08-12 įrašytas į LR Kultūros paveldo registrą.

Klasicizmo bruožų turinti koplyčia pastatyta 1812 m., remontuota 1992 m. (uždengtas stogas), XX a. pabaigoje vykdyti archeologiniai tyrimai, architektūriniai-fotogrametriniai matavimai, likviduota avarinė būklė, atstatytos dvi laikančios fasado kolonos. Ji stūkso ant nedidelės kalvelės, neveikiančiose Daumantiškių kapinėse, medžiais apsodintos aikštelės viduryje. Išlikę du antkapiai, akmenų mūro tvoros ir plytų mūro vartų fragmentai.

Nuo XVIII a. mirę dvarininkų šeimos nariai pradėti laidoti nuosavose dvaro kapinaitėse, po mūrine koplyčia įrengtame rūsyje.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Ukmergės rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Daumantiškiai, Pabaisko sen., Ukmergės r. sav.
Koplyčią supa Daumantiškių dvaro kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Faktai apie pirmadienį..... pirmąja savaitės diena pirmadienis yra laikomas šiuolaikinėje Europoje, tai yra standartizuota ISO 8601 standartu
Neries regioninis parkas..... tai vienas miškingiausių parkų Lietuvoje, miškai užima net 87 proc. parko teritorijos. Parkas įsikūręs į vakarus nuo Vilniaus, abipus Neries upės, jame galima atrasti gerokai virš 30 valstybės sau
Kalėdų gėlė..... Puansetija tradiciškai laikoma kalėdiniu augalu ir yra perkama gruodžio mėnesį. Dažnai apibūdinamos kaip lepus "vienkartinis" augalas, bet pasirodo tai daugiametis augalas..