» Darbėnų kapinių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Darbėnų kapinių koplyčiaTai medinė koplyčia Palangos gatvėje esančiose kapinėse, Darbėnų seniūnijoje, Kretingos rajone.

Koplyčia pastatyta XX a. pradžioje Darbėnų parapijos tikinčiųjų lėšomis. Vertinga kaip Žemaičių kraštui būdingas sakralinės medinės architektūros statinys.

Koplyčia medinė, vienaukštė, apsidės plano, priekiniu fasadu atsukta į pietryčius, link kelio Darbėnai–Palanga. Sienos apkaltos statmenomis lentomis. Priekyje ties viduriu įrengtos dvivėrės stačiakampės durys, virš kurių – pusapvalis švieslangis. Frontonas trikampis, su trikampiu švieslangiu ties viduriu. Jo karnizą ir kraštus puošia pridėtiniai kiauraraščiai stilizuoto augalinio motyvo ornamentai. Stogas dvišlaitis, dengtas skiedromis. Virš kraigo priekyje kyla nedidelis stačiakampis bokštelis su šalmo pavidalo smaile, prie kurios pritvirtintas kaltinis kryžius. Šoninio fasado sienoje įrengti 2 arkiniai langai, o priekinėje jos dalyje – rombo formos švieslangis. Koplyčią juosia kapai su antkapiniais paminklais ir kryžiais. Priešais ją praeina pagrindinis takas, vedantis nuo pagrindinių vartų link kapinių vidurio.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Kretingos rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Darbėnai [2]
Adresas: Palangos g. 8A, Darbėnai, Darbėnų sen., Kretingos r. sav.
Koplyčią supa Darbėnų kaimo senosios kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Gražūs žodžiai gimtadienio proga..... Kokia brangi Tau ši dienelė, Tik vieną kartą per metus. Tad sveikinu ir linkiu laimės Juk tai - gimtadienis brangus.
Žaidimai su kortomis..Kortos atsirado gilioje senovėje. Spėjama, kad jas atrado egiptiečiai, persai arba indai. Yra net hipotezė, kad lošimas kortomis kilo iš... šachmatų. Tad, pažaidžiame.. ;)
Kalėdų eglutės ir dekoracijos 2017..... ar žinote, kad didžiausia pasaulyje Kalėdų eglute laikoma Gubbio Kalėdinė eglutė, kuri yra Italijos mieste, Umbrijoje (centrinės Italijos regione), Perudžos provincijoje, ant Ingino kalno šlaito..