» Darbėnų kapinių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Darbėnų kapinių koplyčiaTai medinė koplyčia Palangos gatvėje esančiose kapinėse, Darbėnų seniūnijoje, Kretingos rajone.

Koplyčia pastatyta XX a. pradžioje Darbėnų parapijos tikinčiųjų lėšomis. Vertinga kaip Žemaičių kraštui būdingas sakralinės medinės architektūros statinys.

Koplyčia medinė, vienaukštė, apsidės plano, priekiniu fasadu atsukta į pietryčius, link kelio Darbėnai–Palanga. Sienos apkaltos statmenomis lentomis. Priekyje ties viduriu įrengtos dvivėrės stačiakampės durys, virš kurių – pusapvalis švieslangis. Frontonas trikampis, su trikampiu švieslangiu ties viduriu. Jo karnizą ir kraštus puošia pridėtiniai kiauraraščiai stilizuoto augalinio motyvo ornamentai. Stogas dvišlaitis, dengtas skiedromis. Virš kraigo priekyje kyla nedidelis stačiakampis bokštelis su šalmo pavidalo smaile, prie kurios pritvirtintas kaltinis kryžius. Šoninio fasado sienoje įrengti 2 arkiniai langai, o priekinėje jos dalyje – rombo formos švieslangis. Koplyčią juosia kapai su antkapiniais paminklais ir kryžiais. Priešais ją praeina pagrindinis takas, vedantis nuo pagrindinių vartų link kapinių vidurio.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Kretingos rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Darbėnai [2]
Adresas: Palangos g. 8A, Darbėnai, Darbėnų sen., Kretingos r. sav.
Koplyčią supa Darbėnų kaimo senosios kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kaip sustiprinti atmintį?.....atmintis, itin subtilus dalykėlis, vertėtų nuolatos treniruoti atmintį, mokytis užsienio kalbų, mintinai išmokti labiausiai patinkantį eilėraštį, nuolat spręsti įvairius kryžiažodžius, sudoku ir pa
Pasislėpė dramblys.. surask (sudėliok)..... patinka dėlionės? išbandyk.. kelios patalpintos, kaip sakant, jūsų teismui
Kiek dienų liko iki naujųjų metų?..... laikas nestovi vietoje .. tai ar žinote kiek dienų liko iki NAUJŲJŲ metų? nežinote... tai dirstelkite ir sužinosite :))