» Ceikinių Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Ceikinių Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčia
Ceikinių Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčia © vietoves.lt

Tai bažnyčia stovinti Ceikinių kaime, 13 km į pietryčius nuo Ignalinos. Liaudies architektūros formų, stačiakampio plano, su bokšteliu. Įrengti 5 altoriai. Šventoriuje stovi 13 aukštų medinė varpinė. Jo tvora akmenų mūro.

Pirmoji katalikų bažnyčia pastatyta iki 1675 metų. 1773 m. pastatė naują medinę bažnyčią. Kajetonas Šmigelskis 1799 metais pastatė bažnyčią ant akmeninių pamatų, kuri ne kartą degė per karus.

Klebonas Bronius Laurinavičius (1913–1981) 1947 m. bažnyčią atnaujino ir padidino, kurią 2016 m. balandžio 5 d. sununiokojo gaisras. Bažnyčioje buvo kultūros paminklas – krucifikso skulptūra „Nukryžiuotasis“ (unik. kodas 8872). Tai 20 a. I pusės liaudies meistro darbas.

Vyskupija: Vilniaus arkivyskupija.
Dekanatas: Ignalinos dekanatas.
Regionas: Dzūkija. Maldos namai Dzūkijoje
Savivaldybė: Ignalinos rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Bažnyčios g. 19, Ceikiniai, Ceikinių sen., Ignalinos r. sav.

Ceikinių Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčia nuotraukose:

Ceikinių Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Ceikinių Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kaip papuošti kalėdinę eglutę..... belaukiant švenčių, norisi kad ir namai kvepėtų jomis, tad kelios idėjos kaip paprastai ir originaliai sukurti kalėdinę nuotaiką namuose..
Kaip atpažinti kiaulių gripą?..... liga prasideda staigiai, skauda galvą ir akių obuolius, padidėja temperatūra, “laužo”
Bučinys nuotraukose..... pasirodo bučinio metu susitraukinėja daugiau nei 29 (kiti šaltiniai teigia, kad net 34) veido raumenys, taigi tai pati geriausia mankšta veido raumenims